Előkészületi mérkőzésen: DAC 1904 - ETO FC Győr 4:1 (2:1)

|
Mérkőzés
| szo 7.9.2024, Nagy Krisztián, Milan Vrábeľ, foto: Cséfalvay Á.András

Magabiztos DAC-győzelem született ma a Győri ETO elleni edzőmeccsen.

A szeptemberi válogatott szünetet kihasználva csapatunk ma az ETO FC Győrt fogadta felkészülési mérkőzésen a MOL Akadémián.

Xisco Muňoz vezetőedző a magyar NBI 12. helyezettje elleni találkozón nem számíthatott a három válogatott futballista (Andzouana, Vitális és Kaltsas) játékára és azokéra sem, akik kisebb vagy nagyobb sérülés miatt szorultak a partvonalon kívülre (Dimun, Herc, Almási, Gruszkowski, Yapi, Redzic, Popović, Brunetti).

Így a meccskeretbe a somorjai partnerklubunknál szereplő öt labdarúgó (Kachút, Pliushch, Modesto, Beugre és Marić-Bjekić) is meghívást kapott.

Aktívan kezdtek a vendégek, és második szögletük után Kaša talált a hálónkba - 0:1. A 17. percben Bernát lövésénél Gyurákovics bemutatta első komolyabb védését, ám hét perccel később Ramadan lapos kísérleténél már ő is verve volt – 1:1. Szír szélsőnk egy szép individuális akció végén egyenlített. A vendégek kapusa ezután Kacharaba fejesénél védett hatalmasat, a szünetig azonban még egyszer kapitulált. A 42. percben Trusa indította Mendezt, aki góllal fejezte be a szólóját – 2:1.

A második játékrészben a meleg és a cserék miatt is kevesebb helyzet született, izgalmas jelentekből azonban nem volt hiány, gólt pedig már csak mi rúgtunk. A 62. percben Marić-Bjekić hosszú és pontos labdája után mai csapatkapitányunk, Trusa került helyzetbe és a kapust is kicselezve kétgólosra növelte az előnyt. Tizenegy perccel később Bősze elfutott a jobb szélen, az ötösbe ívelt, Trusa pedig duplázott – 4:1.

Legközelebb jövő szombaton, szeptember 14-én lépünk pályára, amikor is 20:30-tól a Niké Liga 7. fordulójának rangadóján a pozsonyi Slovant fogadjuk a MOL Arénában.

DAC 1904 - ETO FC Győr 4:1 (2:1)
MOL Akadémia, Dunaszerdahely, 2024. szeptember 7., szombat, 11:00 ó, változékony idő, +27°C
Góllövők: 5. Kaša 0:1, 24. Ramadan 1:1, 42. Mendez 2:1, 62. Trusa 3:1, 73. Trusa 4:1
Sárga lap: 83. Beugre - 80. Gavrić
Játékvezető: Choreň - Štofik, Roszbeck, nézők nélkül
DAC: Filipe - Csinger (35. Marić-Bjekić), Kačaraba (46. Kachút), Ortiz (46. Modesto) - Bősze, Bajo (83. Balogh), Mendez (76. Beugre) - Tuboly, Ramadan (76. Pliushch) - Bernát (76. Szendrei) - Trusa (76. Barišić). Edző: Xisco Muňoz.
ETO: Gyurákovics - Krpić, Kaša, Heitor - Vera, Samsidin (54. Gavrič), Vingler, Štefulj (79. Vianna) - Kröhn (72. Marku), Benbouali, Bánáti (54. Anton). Edző: Borbély Balázs.