1. liga, 1. forduló: Trencsén - DAC 4:4 (2:2)

AKADÉMIA
|
Hír
| hé 22.8.2016, Nagy Krisztián

Gólzáporos döntetlen a trencséni műfüvön. Kétgólos hátrányt ledolgozva, a 87. percben szerzett találatával mentett pontot a DAC U19. Érdekesség, hogy áprilisban ugyanott 3:3 lett, és a forgatókönyv is hasonló volt: akkor mi vezettünk két találattal, a hazaiak pedig szintén a 87. percben egyenlítettek.

AS Trenčín - FC DAC 1904 4:4 (2:2)

2016.08.21., vasárnap, 11.00

Góllövők: 10. Zajac, 33. Zajac, 48. Brenkus, 57. Dos Santos - 23. Grebač, 35. Moďoroši, 59. Domonkos, 87. Rymarenko

Játékvezető: Krivošík - 155 néző

DAC U19: Kuzmanovic - Duchoň (86. Varga), Šimko, Kozel, Janček - Szelle (57. Zsigmond), Domonkos, Tornai (81. Sánta), Moďoroši, Rymarenko - Grebač

Edzői értékelés

Jozef Olejník: „Ezen a mérkőzésen a támadásban jobb volt a csapat, mint védekezésben. A mérkőzés több részében is gondjaink voltak a védekezéssel, elsősorban a középpályán hiányoltam a nagyobb szervezettséget, későn léptünk oda a labdát átvevő játékosokhoz, és nem reagáltunk megfelelően az ellenfél akcióira. A második félidőben is rosszul kezdtünk, a bátortalan játéknak és a rossz védekezésnek két bekapott gól lett az eredménye. A cserék után feljavultunk, több labdát szereztünk a középpályán, nagyobb nyomás alá helyeztük a hazai játékosokat, és pontosítottunk az átmeneten - elsősorban a bal oldalunkon. Jobban védekeztünk, gyorsabb és pontosabb lett a támadójátékunk, és ennek logikus eredménye volt az egyenlítés.“

Az A csapathoz hasonlóan a héten ifijeink is a szeniceiekkel mérkőznek. Az bajnokság 2. fordulójában rendezett DAC-FK Senica párharcra szombaton, augusztus 27-én 11 órától Nyékvárkonyban kerül sor.