1. liga, 1. kolo: AS Trenčín - FC DAC 1904 4:4 (2:2)

AKADÉMIA
|
Aktuality
| po 22.8.2016, Nagy Krisztián

V zápase bohatom na góly dotiahol náš starší dorast dvojgólovú stratu a gólom z 87. minúty bral z umelého trávnika Trenčanov cenný bod. Mimochodom, pri aprílovej remíze 3:3 na rovnakom mieste bol podobný scenár, vtedy z 1:3 zachraňovali bod domáci v rovnakej minúte.

AS Trenčín - FC DAC 1904 4:4 (2:2)

21. augusta 2016, nedeľa, 11.00

Góly: 10. Zajac, 33. Zajac, 48. Brenkus, 57. Dos Santos - 23. Grebač, 35. Moďoroši, 59. Domonkos, 87. Rymarenko

Rozhodoval: Krivošík - 155 divákov

DAC U19: Kuzmanović - Duchoň (86. Varga), Šimko, Kozel, Janček - Szelle (57. Zsigmond), Domonkos, Tornai (81. Sánta), Moďoroši, Rymarenko - Grebač

Hodnotenie trénera

Jozef Olejník: „Naša ofenzívna fáza prevyšovala defenzívnu. V defenzívnej činnosti sme v určitých časových úsekoch mali problém v organizácii v strede poľa, dostupovaní hráčov pri preberaní lopty a zachytávaní pohybu súpera v strede poľa. Druhý polčas sme nezachytili, bojazlivou hrou a nedôsledným bránením sme inkasovali dva góly. Po prestriedaní sa naša hra zlepšila, získavali sme viac lôpt v prípravnej zóne, robili sme lepší tlak na súpera s loptou a boli sme presnejší v prechode do útoku - hlavne z našej ľavej strany. Vyrovnanie bolo logickým vyústením zlepšenej hry v defenzíve a následne rýchlejším a presnejším prechodom.“

Podobne ako áčko, aj DAC U19 sa v tomto týždni stretne so Seničanmi - stretnutie 2. kola dorasteneckej ligy DAC-FK Senica sa hrá v sobotu 27. augusta o 11.00 vo Vrakúni.