2. liga, 22. forduló: ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928 - FC DAC 1904 0:4 (0:2)

AKADÉMIA
|
Hír
| hé 20.4.2015, Nagy Krisztián

Szépségdíjas találatokkal gyűjtötte be hetedik tavaszi győzelmét a DAC idősebb ificsapata. Robert Matejka mesterhármast ért el a sereghajtó otthonában, ezzel hét forduló után már 12 találatnál tart.

ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928 - FC DAC 1904 0:4 (0:2)

2015.04.19., vasárnap, 10.00

Góllövők: 21. Matejka, 26. Matejka, 55. Tóth, 59. Matejka

Játékvezető: Ochotnický - 80 néző

DAC U19: Olejník (54. Húdek) - Polák (64. Cseh), Szépe, Végh, Baksics - Kelemen, Nagy (72. Bazsó) - Csóka, Mészáros, Tóth - Matejka (64. Gacsal)

Edzői értékelés

Németh Krisztián: „A célunk felé vezető úton a következő állomás a Jaslovské Bohunice elleni idegenbeli mérkőzés volt. Az első perctől kezdve diktáltuk az iramot, az ellenfél térfelén folyt a játék és helyzetet helyzet után dolgoztuk ki. Egy Csóka ellen elkövetett szabálytalanságból Matejka a 21. percben betalált. Öt perc múlva Mészáros adott be, és Polák határozottságát kihasználva Matejka megszerezte második gólját. Kétgólos előnnyel fordultunk. A második félidőben Csóka jobboldali gyors elfutása és erősen belőtt labdája után a balról érkező Tóth Laci a felső sarokba fejelt. Négy perccel később Mészáros András gyönyörű szólója után Matejka sarokkal megrúgta harmadik gólját. Ezzel valójában vége is lett a mérkőzésnek, 4:0 után valódi örömfocit játszott a csapat. Legközelebb az ŠKP érkezik hozzánk, majd fordulunk a bajnokság döntő szakaszába: ezt követően ugyanis a Dubnica és a Myjava csapataival mérkőzünk.“

Vasárnap délelőtt, április 26-án 10.00-kor Nyékvárkonyban a pozsonyi ŠKP-t fogadja a DAC U19.