|
Aktuality
| ut 1.10.2019, Rákócza Klaudia (text), futbalsfz.sk (foto)

Aj hráči našej akadémie boli členmi slovenských národných tímov v septembri. V tomto článku uvádzame správy o výkonoch našich reprezentantov slovenskej U17-ky a U16-ky.

Tréner slovenského reprezentačného tímu U17 Branislav Fodrek začiatkom augusta stanovil nomináciu na domáce medzištátne zápasy proti Chorvátsku (24. a 26.9.2019), ktorý bola zároveň generálkou na 1. kolo kvalifikácie ME.

Medzi nominovanými boli 2 žlto-modrí hráči: Dániel Szalma (obranca) a medzi náhradníkmi Marek Švec (útočník).

V prvom zápase v Senci slovenský tím zvíťazil 3:1. Z našich hráčov mal šancu hrať Dániel Szalma – on odohral celý zápas.

Slovensko U17–Chorvátsko U17 3:1 (2:0)
Góly: 25. a 64. Jambor, 37. Kotlár – 47. Barišič (z pokutového kopu).
Slovensko U17: Danko – Mazanovský (46. Šikula), Kóša, Lehotský, Szalma – Šmatlák (46. Oravec), Sečanský, Urgela (84. Michalec) – Gaži (84. Macejko), Jambor, (90. Molčan) Kotlár (46. Bombík).

Na odvete Slováci už nedokázali zopakovať úspech – prehrali s Chorvátmi 0:1. Na tomto zápase naši hráči nedostali šancu hrať.

Marek Bažík, tréner slovenského národného tímu do 16 rokov začiatkom septembra stanovil nomináciu na priateľské zápasy v Bulharsku, ktoré sa konali 17. a 19. septembra.

Medzi nominovanými boli aj naši hráči – Samuel Svetlík (stredopoliar), a medzi náhradníkmi Michal Šurima (brankár), Bálint Szolgai (obranca) a Mikuláš Demjanovič (stredopoliar).

V prvom zápase v Sofii slovenský tím prehral 2:1. Náš hráč Samuel Svetlík odohral 60 minút.

Bulharsko U16–Slovensko U16 2:1 (1:0)
Góly: 9. Atanasov, 58. Ivanov – 79. S. Nagy.
Slovensko U16: Lapoš – Mičuda, Bagin, Kachnič, Jaššo (60. Stareček) – Gajdoš (70. Sauer), Svetlík (60. Záhradník), Šuľák (74. Alex) – Bortoli (70. S. Nagy), Matej (60. Bulko), Lacza (70. Repa).

Na druhom zápase Slováci porazili domáci tím 4:2. Samuel Svetlík sa dostal na ihrisko v 76. minúte.

Bulharsko U16–Slovensko U16 2:4 (1:3)
Góly: 37. Ivanov, 63. Želev – 6. Jordanov (vlastný gól), 19. Jaššo, 33. a 49. Martin Repa.
Slovensko U16: Repko – Alex, Ferenčík, Jaššo (59. Bagín), Stareček – Sauer (69. Gajdoš), Šuľák (41. Kachnič), Záhradník (76. Svetlík) – Martin Repa (59. Lacza), Bulko (41. Matej), S. Nagy (59. Bortoli).