2. liga, 23. kolo: FC DAC 1904 - ŠKP INTER Dúbravka Bratislava 2:0 (0:0)

Starší dorast je na jar aj po ôsmych kolách stopercentný, sedem kôl pred koncom vedie tabuľku II. ligy so štrnásťbodovým náskokom.

FC DAC 1904 - ŠKP INTER Dúbravka Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: 54. Matejka, 70. Tóth

Rozhodoval: Božik - 55 divákov

DAC U19: Húdek - Cseh, Polák, Végh, Baksics - Gacsal, Nagy (78. Juhos) - Csóka (75. Bazsó), Tóth (88. Kollár), Mészáros - Matejka

Hodnotenie trénera

Krisztián Németh: „Narazili sme na hlbokú a organizovanú defenzívu, dobre pripravenú trénerom súpera. Dúbravka bránila desiatimi hráčmi pred svojim pokutovým územím, my sme v prvom polčase nedokázali premeniť svoje šance na gól. V polčasovej prestávke som požiadal hráčov, aby boli dôraznejší v zakončení, čo zakrátko prinieslo svoje ovocie. Po Gacsalovom výborne zahratom rohovom kope nedokázali hostia odvrátiť loptu, čo Matejka strelou zblízka šikovne využil. V druhej časti polčasu sme súpera priklincovali pred bránku a po Mészárosovej individuálnej akcii Tóth zvýšil na 2:0. V závere sme si vypracovali aj ďalšie príležitosti, ale hosťujúci brankár mal svoj deň. Dôležité je, že za štyroch chýbajúcich hráčov dokázali ostatní zaskočiť. Čaká nás záverečná a najdôležitejšia časť sezóny, v najbližších dvoch kolách sa stretneme s dvojicou najväčších rivalov a preto je dôležité mať na lavičke pripravených hráčov, po ktorých môžeme kedykoľvek siahnuť.“

V 24. kole čaká DAC U19 súboj s priamym konkurentom v boji o postup, v nedeľu 3. mája o 10.00 sa predstaví v Dubnici.