2. liga, 25. kolo: FC DAC 1904 - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

AKADÉMIA
|
Aktuality
| po 11.5.2015, Nagy Krisztián

Víťazstvo v zápase jari: DAC U19 porazil svojho najväčšieho rivala a spravil výrazný krok k víťazstvu v II. lige.

FC DAC 1904 - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

10. mája 2015, nedeľa, 10.00

Góly: 45. Tóth, 85. Matejka

Rozhodoval: Drobec - 200 divákov

DAC U19: Olejník - Polák, Szépe, Végh, Baksics - Kelemen, Nagy (82. Bazsó) - Tóth (68. Juhos), Mészáros (73. Gacsal), Černák (89. Mikus) - Matejka

Hodnotenie trénera

Krisztián Németh: „Veľmi sme túžili po odvete za jesennú prehru 2:1 gólmi zo záverečných minút. Cieľom bolo od úvodu zatlačiť súpera, čo sa aj podarilo a už v prvej desaťminútovke sme mali štyri gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali premeniť. Celý prvý polčas sme v podstate odohrali na hosťujúcej polovici, aktívnym napádaním sme súpera donútili k chybám. Myjava bránila desiatimi hráčmi, ktorí viackrát odvracali naše strely z bránkovej čiary. Tento spôsob hry súperovi vychádzal do 45. minúty, keď po krásnom centri Kelemena Tóth hlavou rozhodol o výsledku polčasu, aj celého zápasu. V druhom polčase sme kontrolovali hru, snažili sme sa pridať aj ďalší gól, aby sme si naklonili aj vzájomnú bilanciu. To sa nám podarilo v 85. minúte, keď Gacsalov roh tečoval do brány Matejka. Som veľmi rád, že chlapci dokážu hrať aj takéto náročné zápasy, bojovnosťou sme prekonali Myjavu a náskok pred nimi sme zvýšili na 14 bodov. Samozrejme, v kabíne aj na celom štadióne vypukla obrovská radosť, po zápase sme zažili ozajstnú fiestu. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli povzbudiť v takom hojnom počte a veríme, že prídu aj na ďalšie stretnutia. Majstrovský titul sme ešte nezískali, ale už najbližšie proti Interu chceme túto otázku uzavrieť. Od dnes sa preto poctivo pripravujeme na nedeľňajší zápas.“

V 26. kole v nedeľu 17. mája o 10.00 sa DAC U19 predstaví na ihrisku bratislavského Interu.