Jozef Paľo a Nikolas Nagy hodnotili prvé zápasy v novej sezóne 2022/23.

Jozef Paľo hlavný tréner U14, hodnotil 1. kolo

Lukáš Kuman 14., 56.min
Lóránt Angyal 20.min
Adam Oros 43. min
Maxim Doležaj 53.min

"Do zápasu sme nastúpili nesústredene a hneď v úvode sme inkasovali gól. Ton nám ale pomohlo! Viac sme sa začali pohybovať a vytvárať si dobré príležitosti na zakončenie. Snaha hrať postupným útokom sa nám miestami darila a súpera sme dokázali prehrať hlavne v stredovej formácii. V pokutovom území súpera sme boli nebezpečný. V defenzíve sme neskoro dokázali reagovať na zisk lopty, hlavne pri jej strate. Hrali sme odvážne, hlavne smerom dopredu. V defenzíve musíme mať lepšiu organizáciu hry, a posúvať sa hlavne do ťažiska hry. V našom hernom výkone prevládala sústredenosť na každý moment, ale nie vždy sme to dotiahli do zakončenia."

Levente Boros 62.min

"Niektorí hráči z U15 po turnaji v Srbsku išli reprezentovať ZSFZ na memoriál Gejzu Princa. Hráči boli fyzicky aj psychicky vyčerpaní, ale čakali na prvý majstrovský zápas za U15. Od začiatku stretnutia dominovali sme hernou inteligenciou pri zakladaní a vedení útoku. V niektorých pasážach hry boli sme moc statický a súper mal možnosť realizovať rýchly protiútok a ohroziť našu bránu. V 1. polčase krásny gól dal Lukáš Kopiar, a išli sme do vedenia aj do kabíny s 1 gólovým náskokom. Na začiatku 2. polčasu spravili sme pár zmien, hráči boli aktívni aj agresívni od začiatku, dali sme 2 góly (Fehér a Zápražný) po konštruktívnych akciách. Posledný gól dal Boros, kto ukázal veľmi dobrý prehľad na hracej ploche a prekvapil súperovho brankára. Konečný výsledok je 4:0. Pozitívne hodnotím odhodlanie a snahu hráčov. Na ihrisku ukázali herné umenie na úrovni hry jednotlivca, aj kolektívnou formou. Zápas síce ukázal, že máme priestor na zlepšenie, ale systematickým tréningovým procesom budeme svedomito pracovať, aby hráči kontinuálne podávali kvalitné individuálne herné výkony."