Nikolas Nagy, tréner DAC U15 hodnotil výkon futbalistov na zápasoch.

U15 DAC - FC ETO Győr
7:2

Nagy Nikolas, tréner

„V rámci tréningového mikrocyklu stredajšie dni nazývame ako champions league day, je to extra motivácia pre hráčov, aby pracovali takým spôsobom, aby sa tam dostali, resp. naučili sa podávať výkony na elitnej úrovni. Včera mali možnosť to ukázať, lebo infraštrukturálne podmienky boli adekvátne. Na začiatku prvého polčasu mali sme problémy pri zakladaní a vedení útočnej fáze hry, nedokázali sme konštruktívnou kombinačnou hrou prekvapiť súpera. Súper vysoko nás vysoko napádal a dal pod tlak na našej polovici ihriska. Napriek tomu dokázali sme vypracovať gólové príležitosti a premeniť ich. 1.polčas skončil s výsledkom 3:2. V prestávke hráči dostali základné taktické pokyny, čo zmenil tvár našej hry. Boli sme aktívnejší smerom dopredu a agresívni po strate lopty s cieľom o okamžití konštruktívne získanie späť. V druhom polčase sme dominovali nad súperom, hráči ukázali hernú inteligenciu aj hernú kvalitu. Videli sme kvalitné individuálne herné výkony, s čím hráči podelili na hernom výkone družstva. V druhom polčase nedostali sme gól, a dali sme 5. Efektívny bol Andrej Zápražný, kto za polčas strelil hetrik, čo je zásluha celého družstva. Zápas ukázal, že hráči majú adekvátne predpoklady na moderný futbal, ale videli sme aj slabiny, na čom musíme postupne pracovať v tréningovom procese, aby bolo u toho champions league.”