1. liga, 10. kolo: ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 3:1 (2:0)

AKADÉMIA
|
Aktuality
| po 12.10.2015, Nagy Krisztián

Gól striedajúceho Gregoru prišiel už neskoro, starší dorast utrpel na ihrisku Podbrezovej piatu prehru v sezóne.

ŽP Šport Podbrezová - FC DAC 1904 3:1 (2:0)

10. októbra 2015, sobota, 11.00

Góly: 29. Hric, 35. Tešlár (11 m), 80. Tešlár - 85. Gregora

Rozhodoval: Hrčka - 80 divákov

DAC U19: Švihel - Vlk, Végh, Cseh, Fertaľ - Domonkos, Bazsó - Szelle (75. Gregora), Sandal (86. Bolyo), Zsigmond (64. Kálmán) - Kollár

Hodnotenie trénera

Jozef Olejník: „Stretnutie rozhodli štandardné situácie. Kým my sme po nacvičenom signále našu stopercentnú šancu nevyužili, súper z priameho kopu zo 40 metrov otvoril skóre, keď aj napriek signalizácii postranného rozhodcu hlavný uznal gól. O päť minút sme inkasovali z prísneho pokutového kopu a to družstvo do konca prvého polčasu vykoľajilo. Po prestávke sme sa snažili streliť kontaktný gól, kombinovali sme proti zhustenej obrane Podbrezovej, ale vychádzalo nám to len do predfinálnej fázy. Súper hral druhý polčas na rýchle protiútoky, jeden mu vyšiel v 80. minúte a zvýšil už na 3:0. Chlapci si zaslúžia pochvalu, že sa ani za takého stavu nevzdali a snažili sa hrať až do konca, za čo boli odmenení gólom. Nedokázali sme sa vyrovnať s agresívnou hrou domácich, negatívom sú dve nútené striedania po fauloch súpera. U Dominika Sandala je podozrenie na vážnejšie zranenie.“

V najbližšom kole v sobotu 17. októbra o 11.00 vo Vrakúni privítame tretí tím tabuľky Michalovce.