Aktuality

Legia Cup 2023 - Varšava - Hodnotenie

Legia Cup 2023 - Varšava - Hodnotenie

AKADÉMIA
|
Aktuality
| ut 5.12.2023, KK
article_banner
article_banner
article_banner

LEGIA CUP 2023 DAC U11

Naši futbalisti U11 sa už druhýkrát zúčastnili Legia Cup-u. S tým rozdielom, že kým hráči vlaňajšej U11 trénovali spolu dennodenne už viac ako jeden a pol roka, s tohtoročným kádrom sme spoločnú prácu začali iba pred 4 mesiacmi. Minuloročná U11, ktorá na Legia Cup vycestovala s medzinárodnými skúsenosťami a odohrala zápasy aj proti kvalitným súperom, už vedela ako treba hrať na takýchto prestížnych turnajoch. Výsledkom týchto skúseností bolo 1.miesto a titul najviac strelených gólov.

Na rozdiel, tohtoročná U11 bola na takomto kvalitnom medzinárodnom turnaji prvýkrát, a tak aj vytýčený cieľ bol iný. Cieľom družstva na tohtoročnom turnaji bol, aby získalo skúsenosti na medzinárodnej pôde a aby sa vyskúšali proti európskym elitným súperom. Do budúcna budú tieto skúsenosti nad zlato a obohatili sa neuveriteľnými zážitkami. Turnaj charakterizovala kvalitná organizácia, výborné podmienky a kvalitní hráči, s ktorými sme si mohli zmerať sily v sobotu a v nedeľu, za čo sme vďační klubu, že zabezpečil náš tamojší pobyt a Legia Varšave, že aj tento rok nás pozvali na turnaj. Jeden hráč z každého družstva dostal možnosť, aby na domácom ligovom zápase vyprevadil jedného hráča. Z nášho družstva vybrali Benceho Szakála.

Chcel by som pochváliť svojich hráčov, ktorí sa snažili a pokúsili sa vyťažiť zo seba maximum. Som si istý, že každý si uvedomil, že na to, aby sme dosiahli dobrý výsledok na takomto kvalitnom turnaji, potrebujeme výkon na veľmi vysokej úrovni. Tiež by som sa chcel poďakovať rodičom a členom štábu, že precestovali takúto vzdialenosť a celý víkend povzbudzovali družstvo. - povedal Ladislav Bögi, hlavný tréner družstva.