Fanúšikovia

DAC 1904 - Trnava: informácie pre fanúšikov

DAC 1904 - Trnava: informácie pre fanúšikov

A-TÍM
|
Fanúšikovia
| pi 10.5.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor
article_banner
article_banner
article_banner

Súhrn všetkých dôležitých informácií, ktoré potrebujete vedieť pred nedeľňajším ligovým stretnutím proti trnavskému Spartaku!

PREDAJ VSTUPENIEK

V nedeľu 12. mája 2024 o 17.30 h v 9. kole nadstavbovej skupiny o titul nastúpi DAC v MOL Aréne proti Spartaku Trnava.

Vstupenky sú naďalej v predaji online aj v pokladniach MOL Arény. Pre informácie ohľadom ich predaja kliknite sem.

Otváracia doba pokladne a DAC store do dňa zápasu:
Piatok 10. mája 2024:
DAC store: 10.00-18.00 | VIP recepcia: 14.00-18.00
Sobota 11. mája 2024:
DAC store: 9.00-12.00 | VIP recepcia: 9.00-12.00
Nedeľa 12. mája 2024 (deň zápasu DAC-Trnava):
DAC store: 14.30-20.30 | pokladňa č. 2: 13.30-20.30

Ponuku KUKKONIA SILVER LOUNGE menu na nedeľu 12. mája 2024 nájdete tu. Vstupenky do sektora Silver VIP si môžete okrem pokladní zakúpiť aj v DAC store.

Nie ste ešte držiteľom klubovej karty? Zabezpečte si ju nasledovnými spôsobmi:
- online na adrese https://store.dac1904.sk/sk/klubova-karta-0
- alebo osobne v pokladniach počas vyššie uvedených otváracích hodín, prípadne v DAC store

Permanentky aj vstupenky platia na konkrétne sedadlo.

PRÍJAZD, PARKOVANIE A VSTUP NA ŠTADIÓN

Upozorňujeme fanúšikov na nasledovné dopravné obmedzenia v okolí štadióna v čase od cca 15.30 h:
- príjazdová cesta od Trhoviska bude od 15.30 h pre motorové vozidlá uzatvorená príslušníkmi Mestskej polície
- Športová ul. od kruhového objazdu smerom na ul. Spojovacia (medzi Ružovým hájom a sídliskom Boriny) bude uzatvorená políciou o 15.30 h
- križovatka ulíc Gyurcsóa a Malodvornícka bude kontrolovaná políciou; v čase od 15.35 h budú ulice Svätého Jána, Malodvornícka a Gyurcsóa uzatvorené pre motorové vozidlá príslušníkmi Polície SR
- v čase príchodu fanúšikov hostí budú dopravné obmedzenia aj na ul. Gyurcsóa, Poľná, Gyulu Szabóa, Záhradnícka, Cziboková; to isté platí aj pri odchode fanúšikov hostí po zápase
- našim fanúšikom prichádzajúcim od sídlisk Sever I a II odporúčame, aby pre príchod na štadión použili prístup od sídliska Boriny

Vjazd na Športovú ulicu bude povolený len pre vozidlá s parkovacím povolením (VIP, delegované osoby).

Parkovanie bude možné na tradičných miestach pri Aréne, avšak vjazd na Trhovisko bude možný len do zaplnenia priľahlých parkovísk, následne bude pre motorové vozidlá uzavretý. Odporúčame tiež využiť parkovisko pri nákupnom centre Max a Family Center. Parkovanie na ulici Gyurcsóa, najmä pozdĺž cintorína, neodporúčame. Parkovisko na gokartovej dráhe na Malodvorníckej ceste tentoraz otvorené nebude.

Pre fanúšikov domáceho mužstva budú otvorené tribúny A, B, C a D (sektory D2, D3 a D4). Vyhradené miesta pre vozičkárov sú pod sektorom AB, BC a v Silver VIP.

Samostatný sektor pre fanúšikov hosťujúceho mužstva sa nachádza v časti rohu CD a na tribúne D (sektor D1), a je oddelený od sektorov vyčlenených pre divákov podporujúcich domáce mužstvo. Časť sektorov C5 a D2 bude ohraničená ako nárazníková zóna. Vstup pre divákov hostí bude oddelene od vstupu pre domácich. Policajný zbor v rámci svojich opatrení zabezpečuje príchod fanúšikov hostí. V čase príchodu oboch mužstiev a fanúšikov Trnavy na štadión možno očakávať čiastočnú uzáveru aj v ďalších okolitých uliciach okrem vyššie uvedených. Prosíme, aby ste rešpektovali usmernenia usporiadateľov a polície.

Samotný vstup na štadión je možný len cez turnikety, ktoré sa nachádzajú:
- v rohu medzi A a B tribúnou, v rohu medzi B a C tribúnou: vstup na AP, AB, B1, B2, B3, B4, BC, C1, C2, C3, C4, C5, CD
- cez recepciu A tribúny: Sky box, VIP
- v rohu medzi A a D tribúnou: vstup na AL, AD, D2, D3, D4
- v rohu medzi C a D tribúnou: sektor hostí

Fanúšik pri vstupe priloží zakúpenú vstupenku/klubovú kartu k čítačke QR kódov, čím sa aktivuje turniketová brána pre vstup jednej osoby. Turnikety umožňujú vstup len pre daný druh vstupenky a na danú tribúnu.

Upozorňujeme fanúšikov na zvýšené kontroly pri vstupoch. V prípade vstupu so zľavnenou vstupenkou/permanentkou si nezabudnite so sebou zobrať doklad potvrdzujúci oprávnenosť na zľavu. Fanúšik, ktorý predloží zľavnenú vstupenku/permanentku, pričom nevie potvrdiť oprávnenosť na jej použitie, nebude vpustený na štadión.

Prosíme fanúšikov, aby na zápas prišli v dostatočnom časovom predstihu kvôli bezpečnostným prehliadkam pri vstupe. Brány štadióna sa otvárajú dve hodiny pred výkopom (o 16.00 h, platí aj pre VIP).

Z dôvodu osobnej kontroly pri vstupe na štadión je pre ženy vyčlenený samostatný koridor pri turniketoch.

Aby sme predišli tvoreniu sa radov v pokladniach, v čase od otvorenia brán až do začiatku zápasu (t.j. medzi 16.00 h a 17.30 h) bude v pokladniach prebiehať výlučne:
- predaj vstupeniek
- vydávanie klubových kariet (na základe vouchera po online nákupe)
- dobíjanie cashless kariet

Predaj klubových kariet bude počas uvedeného času prerušený; respektíve odporúčame využiť možnosť online nákupu, alebo nákup do otvorenia brán.

VRATNÉ EKOPOHÁRE A CASHLESS SYSTÉM V BUFETOCH

V MOL Aréne sa od jari 2022 namiesto jednorazových plastových pohárov používajú vratné ekopoháre. V týchto Vám ponúkame alko- a nealko nápoje v bufetoch MOL Arény vrátane VIP barov. Ekopoháre sú nielen šetrné k životnému prostrediu, ale vďaka svojmu dizajnu sú aj pohodlnejšie, pevnejšie a krajšie.

Vratný pohár si môžete zakúpiť za jednorazový poplatok 2 EUR, jeho použitie je veľmi jednoduché.

V bufetoch MOL Arény je výhradnou možnosťou platby tzv. Cashless (bezhotovostný) systém, fungujúci na princípe dobíjateľných kariet, ktoré sú náhradou hotovosti pri nákupe.

Predaj Cashless kariet a dobíjanie ich kreditu prebieha v pokladniach štadióna počas vyššie uvedených otváracích hodín, respektíve v DAC store (tu každý deň okrem nedele 12.5.2024). V deň zápasu po otvorení brán sú pre fanúšikov k dispozícii aj automaty na dobitie kreditu pri sektoroch B1 (už aj s možnosťou platby kartou), C1 a C5.

Pre návštevníkov VIP sektorov bude pokladňa na nákup a dobitie Cashless kariet k dispozícii od 16.00 do 20.30 h na recepcii hlavnej tribúny.

Nezabudnite, že klubová karta DAC FANCARD slúži aj ako Cashless karta!

ONLINE DOBITIE CASHLESS KARIET

Majiteľom sezónnych permanentných vstupeniek a klubových kariet pripomíname, že pokiaľ sa zaregistrovali do FANPORTALU, svoj kredit si vedia navýšiť aj priamo na stránke FANPORTALU. Zároveň si tu vedia skontrolovať aj stav svojho účtu. Využite možnosť online dobitia kreditu!

VRÁTENIE ZOSTATKOV Z CASHLESS KARTY

Podobne ako v predošlých rokoch, z účtovného hľadiska je aj tentoraz potrebné, aby si fanúšikovia do skončenia aktuálneho súťažného ročníka vynulovali stav na svojich Cashless kartách. Požiadať o vrátenie kreditu z Cashless karty bude možné do piatka 31. mája 2024 počas otváracích hodín DAC store a pokladní.

Zároveň pripomíname fanúšikom, že každý darčekový poukaz (voucher) zakúpený v DAC store v priebehu aktuálnej sezóny je platný takisto len do 31. mája 2024. Kredit na nich je preto nutné minúť do tohto termínu priamo v DAC store.

Po zápase DAC-Trnava budú mať pokladne aj DAC store predĺžené otváracie hodiny (do 20.30 h), kde bude možnosť požiadať o vrátenie kreditu.

FANZÓNA, MAĽOVANIE NA TVÁR, SPRAVODAJ, DAC STORE A FREE WIFI

Pri príležitosti nedeľného derby bude za B tribúnou od 15.30 h vytvorená fanzóna s bohatým sprievodným programom a atrakciami. Od 16.00 h sa o dobrú náladu v okolí štadióna aj na promenáde bude starať skupina Band of Streets. Na štadióne nájdete aj výstavu fotografií zo 120 ročnej histórie DAC-u.

Brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred výkopom (o 16.00 h). Pri turniketoch v rohu BC už odvtedy bude pre fanúšikov pripravené maľovanie na tvár zdarma.

Farebný bulletin (Spravodaj) k stretnutiu nájdete v DAC store, respektíve si ho môžete stiahnuť kliknutím na obrázok.

Využite možnosť nákupu a navštívte náš oficiálny DAC store, ktorý v deň zápasu otvorí o 14.30 h a zatvorí o 20.30 h! V deň zápasu môžete vo Fanshope nakúpiť aj po prechode cez turnikety, konkrétne v stane pri rohu BC, kde už takisto ponúkame možnosť platby kartou.

Na celom štadióne je k dispozícii voľné internetové pripojenie. Hľadajte sieť MOL Aréna free, do ktorého sa pripojíte veľmi jednoduchým spôsobom cez sociálne siete alebo email!

BEZPEČNOSTNÉ PREDPISY

Pozor! Stretnutie bolo označené za rizikové. Pred, počas a po zápase budú zo strany organizátora, ako aj zo strany polície prijaté prísne bezpečnostné opatrenia v zmysle zákona 1/2014 o organizovaní verejných športových podujatí.

Na vstupoch na štadión budú využité všetky oprávnenia člena usporiadateľskej služby v zmysle zákona a vyžadované prísne dodržiavanie povinností člena usporiadateľskej služby. Osoby, ktoré budú zjavne pod vplyvom alkoholu, alebo iných návykových látok, nebudú na štadión vpustené; to isté platí o osobách, u ktorých budú takéto látky nájdené v držbe. Kontrolované budú aj všetky transparenty a vlajky, ktoré nesmú byť na pevných žrdiach, a ktoré by mohli byť použité ako zbraň. V prípade, že uvedené predmety budú obsahovať hanlivé, urážlivé slová, resp. budú znázorňovať zobrazenia, znaky alebo svojou povahou budú urážlivé a mohli by spôsobiť narušenie verejného poriadku, budú odňaté a osoby, ktoré sa pokúsia o ich vnesenie na štadión, nebudú na štadión vpustené a budú odovzdané príslušníkom Policajného zboru.

Na štadión je zakázané vnášať štátne symboly cudzích štátov alebo ich predchodcov; ich majitelia nebudú vpustení na štadión a budú odovzdaní príslušníkom PZ.

Pozor! Platí prísny zákaz použitia pyrotechnických prostriedkov. V prípade ich použitia bude ihneď vykonaný zákrok usporiadateľskej služby voči previnilcom.

Vstupenky sú jednovstupové, to znamená, že nebude možné po vstupe zo štadióna odísť a následne sa vrátiť. Každý divák bude musieť mať počas trvania zápasu pri sebe platnú vstupenku a počas celého zápasu sa ňou na výzvu usporiadateľskej služby preukázať.

Upozorňujeme fanúšikov, že vhadzovanie predmetov na hraciu plochu je prísne zakázané. Prípadné porušenie tohto zákazu sa považuje za závažný priestupok a jeho dôsledkom je vyvedenie páchateľa zo štadióna. Štadión, ako i jednotlivé sektory budú monitorované kamerovým systémom. Každý incident zaznamenaný kamerami bude usporiadateľskou službou a Policajným zborom okamžite vyhodnotený a riešený, v prípade výtržností bude nasledovať okamžitý zásah bezpečnostných zložiek.

article_bannerarticle_banner