Aktuality

Dobročinná dražba: dresy, kopačky, rukavice

Dobročinná dražba: dresy, kopačky, rukavice

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 15.12.2023, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner
article_banner

Na Facebook profile DAC-u spúšťame dobročinnú aukciu, v rámci ktorej môžete získať rôzne cennosti venované našimi hráčmi.

Získajte jedinečné darčeky od DAC-u a prekvapte svojich blízkych aj po Vianociach! Spúšťame dražbu podpísaných cenných a výnimočných artefaktov, ako sú dres, kopačky a rukavice, ktoré venovali hráči nášho mužstva.

Dražba bola spustená dnes, prebiehať bude na oficiálnom Facebook profile DAC-u a končí v nedeľu 31. decembra 2023 o 12.00 h. Ak ešte nie ste členom, zaregistrujte sa na Facebooku a stlačte LIKE na FB stránke FC DAC 1904.

Vyvolávacia cena je uvedená pri každej relikvii priamo pri fotografii (viď tiež nižšie v tomto texte). Minimálna čiastka ponuky stanovená nie je, ale platné sú len celé sumy bez desatinných miest. Vaše ponuky prosíme do „komentov“ na Facebooku pod jednotlivé obrázky.

Licitovať môžete na ľubovoľný počet relikvií, dokonca aj na všetky súčasne. Platí pravidlo 5 minút.

Výťažok dražby tentoraz poputuje dvom osobám úzko spätým s naším klubom - peniaze rovným dielom rozdelíme medzi Brigitu Takáčovú a Pavla Kapka. O ich osudoch si môžete prečítať nižšie.

Ammar Ramadan venoval tréningový dres reprezentácie Sýrie, veľkosť M. Vyvolávacia cena je 50 eur.

Yhoan Andzouana venoval svoje kopačky, v ktorých nastupoval počas väčšiny jesene a v ktorých nastrieľal viacero gólov. Vyvolávacia cena je 80 eur.

Milan Dimun venoval svoj podpísaný originál zápasový dres. Vyvolávacia cena je 80 eur.

Aleksandar Popović venuje dva páry brankárskych rukavíc, ktoré nosil v priebehu jesene. Mení si ich každé štyri zápasy, v oboch pároch teda chytal štyrikrát. Vyvolávacia cena je 50 eur/pár a vyhrávajú dve najvyššie ponuky.

Ku každej relikvii pribalíme ako darček aj jeden kalendár DAC 2024, podpísaný celým A-mužstvom.

KOMU VENUJEME VÝŤAŽOK Z DRAŽBY?

Dvadsaťročná Brigita Takáčová je bývalá futbalistka DAC-u, ktorá prešla všetkými mládežníckymi kategóriami našej akadémie. Rovnako ako jej sestra Beatrix, aj ona si obliekala žlto-modrý dres klubu od roku 2018. Popri aktívnom hraní futbalu je aj vernou fanúšičkou A-tímu, a keď sa naskytla príležitosť, vždy pomáhala pri zbieraní lôpt počas domácich zápasov v MOL Aréne. Vídavať sme ju mohli aj na všetkých spoločenských udalostiach, autogramiádach či iných stretnutiach s hráčmi.

Vždy pozitívne naladené a usmievavé dievča dostalo ranu od života v máji 2019. Všetko to začalo bolesťami nôh a nevoľnosťou, preto navštevovala ortopédiu a neurológiu. V galantskej nemocnici sa zúčastnila viacerých rehabilitačných procedúr, no bohužiaľ ani jedna neviedla k zlepšeniu jej stavu. V roku 2021 podstúpila operáciu Achillovej šľachy a odvtedy už nedokáže naplno vystrieť nohu v pravom kolene. Lekári sa domnievajú, že za všetko môže choroba zvaná Emery-Dreifussová svalová dystrofia.

EDMD - podobne ako ostatné svalové dystrofie - je choroba, ktorá spôsobuje svalovú slabosť. Charakteristickými znakmi, ktoré ju odlišujú od ostatných dystrofií, sú vývoj kontraktúr lakťa a Achillových šliach, ako aj postihnutie srdca. Kontraktúra je stuhnutie a skrátenie určitých svalových skupín, ktoré vedú k obmedzeniu pohyblivosti kĺbov, na ktoré sa svaly upínajú. Žiaľ, lekári zatiaľ nepoznajú žiadnu účinnú liečbu, ktorá by toto ochorenie úplne vyliečila.

V priebehu posledných rokov zostala Brigita odkázaná na barle a pri prekonávaní väčších vzdialeností používa už iba invalidný vozík.

Pavol Kapko (nar. 11. júla 1969) je bývalý prvoligový futbalista. Elegán, obľúbený v každom kolektíve. Hrával za Dubnicu nad Váhom, Dunajskú Stredu, Liptovský Mikuláš, Apoel Ashdod (Izrael), či Senec a potom dlhé roky v dresoch Trenčianskych Stankoviec a Dolnej Poruby.

Mladší brat našej klubovej legendy a rekordéra v počte prvoligových štartov Ján Kapka bol súčasťou DAC-u v druhej polovici 80-tych rokov minulého storočia.

Športu zostal verný aj po skončení kariéry. Popri zamestnaní trénoval s mužstvom v rodnej obci v Dolnej Porube, rád bicykloval, lyžoval. Osud ho nešetril. Ranám dokázal úspešne čeliť, až kým mu životnú cestu neskrížil extrémne náročný a nevypočítateľný súper.

Začalo to len nedávno - bolesťami nôh a zhoršenou koordináciou pohybov. Pridružené ťažkosti nedokázala zvrátiť hospitalizácia vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ani v bratislavskom Ružinove. Pavlovi napokon diagnostikovali Devicovu chorobu.

Neuromyelitis optica (NMO) je autoimunitné ochorenie centrálneho nervového systému. Prognóza nie je priaznivá. Postihnutie miechy je sprevádzané stratou citlivosti končatín, či močovou inkontinenciou. Pre NMO zatiaľ nie je známa terapia, ktorá by ochorenie úplne vyliečila. Liečba sa zameriava na stabilizáciu stavu a zmiernenie príznakov.

Hoci v priebehu pár mesiacov „Kaper“ zostal odkázaný na invalidný vozík a viaceré pomôcky určené pre pacientov na udržanie rovnováhy, svoj boj vonkoncom nevzdáva. Aj vďaka najužitočnejšej opore Zdenke, ktorá mu to sľúbila v dobrom aj zlom, v šťastí aj nešťastí, v zdraví aj chorobe.

Na zmiernenie situácie však manželia Kapkovci potrebujú pomoc. Rozmach choroby môžu pribrzdiť len dve účinné zbrane - modlitby alebo rehabilitácie. Prvá možnosť je v kompetencii Vyššej moci. Rehabilitácie, fyzioterapeuti, procedúry v špecializovaných zariadeniach a veci na zabezpečenie bezbariérovosti v dome sa, chvalabohu, dajú kúpiť.

V tejto súvislosti bol v UniCredit Bank zriadený špeciálny transparentný účet - IBAN: SK19 1111 0000 0017 7199 8002

V mene Brigity aj Pavla vopred ďakujeme za všetky ponuky do dražby. Peniaze im budú odovzdané v priebehu januára 2024.

article_bannerarticle_banner