Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - FC Helsing?r 1:1 (0:1)

A-TÍM
|
Aktuality
| po 29.1.2018, Nagy Krisztián

V prvom prípravnom stretnutí tohtoročného tureckého sústredenia DAC remizoval s dánskym prvoligistom FC Helsingør 1:1. Náš vyrovnávajúci gól strelil Marko Divković.

V nádhernom slnečnom a teplom počasí odohral DAC dnešný súboj proti 13. tímu najvyššej dánskej súťaže. V prvom prípravnom stretnutí tureckého sústredenia, celkovo štvrtom v zimnej príprave, poslal tréner Rossi do hry spolu 22 hráčov.

Obe mužstvá nastúpili v obdobnom rozostavení a v prvom dejstve len ťažko hľadali cestu k súperovej bránke. Našu úvodnú aktivitu však mohol korunovať v 21. minúte Živković, ktorý len tesne minul center Ljubičića. Pohrozil aj Helsingør, keď o štyri minúty jeho prvú ucelenú akciu nezakončil dobre Mortensen. Po Pačindovom rohu bol v 36. minúte blízko gólu Huk, po jeho hlavičke preletela lopta len o milimetre vedľa pravého horného rohu. Do šatní sme odchádzali za nepriaznivého stavu, pretože zlú rozohrávku na našej polovici potrestal Douglas - 0:1.

V úvode druhého polčasu sme nováčikovi prvej dánskej ligy narobili nemalé problémy a postupne prichádzali aj naše šance. Už v 49. minúte trafil Čmelík brvno a hoci Vida poslal odrazenú loptu do siete, jeho gól neplatil pre ofsajd. V ďalších minútach sa do streleckej listiny mohli zapísať Kalmár, dvakrát Pačinda a rovnako Ljubičić. Vyrovnanie priniesla až 69. minúta, kedy sa pekne uvoľnil Koštrna a jeho prízemný center poslal z prvej do siete Divković - 1:1. O trinásť minút mohol otočiť skóre Vida, ktorého poslal do tutovky Divković, ale namieril len do bočnej siete. Keď v závere z pár krokov netrafil odkrytú bránu na druhej strane Stückler, súperi a rozišli po remíze 1:1.

Zajtra absolvuje mužstvo dva tréningy a už v stredu 31. januára o 13.30 h SEČ nasleduje ďalší zápas. V Beleku sa stretneme s rekordným majstrom Bosny a Hercegoviny, tímom FK Željezničar Sarajevo

FC DAC 1904 - FC Helsingør 1:1 (0:1)

Sueno Belek Hotel Field, Belek - Antalya, Turecko, pondelok 29.1.2018 o 15.00 h (13.00 h SEČ), slnečno, +17°C

Góly: 69. Divković - 42. Douglas

DAC: Macej (66. Slávik) - Huk (58. Blackman), Šatka (67. Špiriak), Záhumenský (27. Koštrna) - Živković (67. Koné), Simon (46. Vida), Ljubičić (74. Domonkos), Davis (74. Mervó) - Kalmár (74. Herc) - Černák (46. Čmelík), Pačinda (58. Divković). Tréner: Marco Rossi.

Helsingør: Vaporakis - Gregor, S. Henriksen, Jörgensen - Bay, Basse, P. Olsen, Matheus - Holst - Douglas, Mortensen. Striedali: Kappenberger, Adnan, Køhler, Stückler, Akharraz, Frithzell. Tréner: Christian Lønstrup.