Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - NK Široki Brijeg 1:0 (0:0)

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 13.2.2015, Nagy Krisztián

V poslednom prípravnom zápase tureckého sústredenia sme porazili Široki Brijeg 1:0vlastným gólom Džidića.

Zápasovú rozlúčku s krajinou polmesiaca sme absolvovali aj pod dohľadom reprezentačného asistenta Štefana Tarkoviča a bývalého trénera DAC Karola Peczeho.

V šport centre WOW 2, ktorý sa nachádza zhruba desať minút jazdy od nášho hotela, sme narazili na NK Široki Brijeg. Dvojnásobný majster Bosny a Hercegoviny a aktuálny líder tamojšej Premier League, potvrdil predpoklady a ukázal technickú vyspelosť, dlho si však nevedel rady s našou agresivitou a pressingom. Počas celých deväťdesiat minút prevládal na ihrisku boj, ktorý priniesol len dve priame strely na bránu a minimum šancí. O všetkom podstatnom napokon rozhodla 55. minúta, keď Sesarovu prihrávku na Szarku tečoval do vlastnej siete obranca Džidić.

Pred štartom jarnej časti (1. marca o 19.00 hod doma proti Zlatým Moravciam) nás čaká už len jeden prípravný zápas. V generálke privítame Videoton FC Székesfehérvár, lídra maďarskej NBI. Výkop je v sobotu 21. februára o 16.30 hod, v prípade priaznivého počasia sa hrá na hlavnej hracej ploche.

Gól: 55. Džidić (öngól)

DAC: Polaček - Turňa, Michalík, Majerník (46. Kwin), Šnirc (46. Szabó) - Ljubičić (64. Ľupták) - Štepanovský (83. Sabler), Sesar (64. Horváth), Krišto (68. Sarr), Brašeň (46. Ujlaky) - Szarka (77. Jurčo). Tréner: Tomislav Marić.