Aktuality

Link na sledovanie zápasu DAC-Bayern (0:2)

Link na sledovanie zápasu DAC-Bayern (0:2)

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 24.4.2020, Krisztián Nagy
article_banner
article_banner
article_banner

Dunajskostredský zápas storočia pred rekordnou návštevou. Pohárový duel proti bavorskému gigantovi vysielame dnes od 18.00 hod!

V rámci seriálu DAC Reloaded sme sa dostali k najväčšiemu zápasu v dejinách klubu, proti gigantovi, aký predtým ani potom v Dunajskej Strede nehral. Tomu zodpovedala aj rekordná návšteva, ktorá sa na štadióne DAC-u v to novembrové popoludnie zišla.

Po prehre 1:3 v prvom zápase sme museli doháňať dvojgólové manko, ale sľubný výkon v Mníchove dával fanúšikom nádej, že by sa to proti superfavoritovi mohlo podariť. Žiaľ, napokon bolo všetko inak.

Už v 2. minúte sa zranil kapitán Dušan Liba, o pár momentov faul na Šoltésa v šestnástke Bavorov zostal severoírskym rozhodcom nepovšimnutý. Nie tak podobná situácia na opačnej strane, po ktorej Donnelly nariadil jedenástku a Olaf Thon poslal Bayern do vedenia. Na konci prvej polhodiny to bol opäť Thon, ktorý tentoraz z priameho kopu zvýšil na 2:0 a keď onedlho videl prísnu druhú žltú kartu Szaban, bolo o postupujúcom rozhodnuté.

Zo stretnutia máme k dispozícii iba 44-minútový záznam, práve ten nájdete v dnešnom prenose. Komentuje legendárny Karol Polák.

Link: TJ DAC - Bayern München (0:2). Záznam stretnutia si môžete pozrieť dnes o 18.00 hod v premiére na uvedenom odkaze, prípadne neskôr na rovnakom mieste.

Štatistiky zápasu:

TJ DAC DUNAJSKÁ STREDA - BAYERN MÜNCHEN 0:2 (0:2)
Pohár UEFA 1988/89, 1. kolo, odveta, 09.11.1988
RozhodovaliDonnelly - Ritchie, Langhins (Severné Írsko), 15 572 divákov
Góly5. Thon (11 m), 29. Thon
ŽKSzaban - Dorfner
ČK: 36. Szaban
DAC: Vahala - Kapko, Liba (8. Szaban), Hodúr, Fieber - Pavlík, Simon, Kašpar, Takáč - Šoltés (88. Kulich), Mičinec. Tréner: Karol Pecze.
Bayern: Aumann - Nachtweih, Augenthaler, Grahammer, Pflügler - Reuter, Thon (67. Dorfner), Flick, Eck - Ekström, Wohlfarth (67. Winklhofer). Tréner: Jupp Heynckes.