Rozhovor

Márk Csinger: Víťazstvo je výsledkom tímovej práce

Márk Csinger: Víťazstvo je výsledkom tímovej práce

A-TÍM
|
Rozhovor
| ut 19.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András, Fekete Nándor
article_banner
article_banner
article_banner

„Každý vie, akú kvalitu predstavuje Slovan, ale my sme nechali na ihrisku srdce a dokázali sme vyhrať.“ Márk Csinger vo svojom prvom zápase proti Slovanu podal výborný výkon.

„Veľa sme sa na zápas pripravovali a podali sme dobrý výkon. Nastúpili sme s cieľom vyhrať, čo sa nám našťastie podarilo. V prvom polčase sme išli do dvojgólového vedenia a aj v druhom sme chceli skórovať a hrať dobre. Myslím si, že nám to vyšlo. Plán bol napádať hráčov Slovana a narúšať ich rozohrávku. Chceli sme hrať to, v čom sme silní, a to sme dokázali. V obrane sme mali čo obracať, ale úspech je výsledkom tímovej práce. V niektorých fázach zápasu nás súper dostal pod tlak, no ustáli sme to a navyše sme dokázali hroziť vpredu,“ povedal po nedeľňajšom derby DAC-Slovan (3:1) Márk Csinger, pre ktorého to bol 6. zápas v Niké lige.

Dvadsaťročný stopér nastúpil na svoj prvý zápas proti Slovanu. „Prvýkrát v kariére som hral derby stretnutie, o akých sníva každé dieťa. Bol to úžasný pocit a dúfam, že ich bude v mojej kariére ešte veľa, aj s podobným výsledkom. Každý vie, akú kvalitu predstavuje Slovan, ale my sme nechali na ihrisku srdce a dokázali sme vyhrať. Bol to ťažký zápas, mám však rád súboje a to, keď treba zabojovať. Po našom prvom góle som zostal pokojný. Vedel som, že sme dobrí. Po druhom som to cítil ešte viac a po treťom som už vedel, že je rozhodnuté a je to už len o nás. Keď Slovan znížil, do konca ešte zostávalo tridsať minút, no my sme chceli hrať ďalej náš futbal a užiť si zápas, neboli sme vôbec nervózni. Našťastie, zlú sériu sme dokázali prelomiť dobrým výkonom, čo ocenili aj fanúšikovia. V tomto duchu chceme pokračovať,“ doplnil maďarský reprezentant do 21 rokov.