Aktuality

Márk Csinger hráčom DAC-u, najbližší rok strávi v Győri

Márk Csinger hráčom DAC-u, najbližší rok strávi v Győri

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 8.7.2022, Krisztián Nagy

DAC získal talentovaného maďarského hráča z talianskeho druholigového SPAL-u, ktorého vzápätí posunul na hosťovanie do Győru.

Vedenie DAC 1904 a talianskeho druholigového SPAL-u sa dohodli na prestupe Márka Csingera. Devätnásťročný defenzívny hráč (nar. 31. mája 2003) podpísal s naším klubom zmluvu platnú do leta 2025. Kontrakt obsahuje aj opciu na ďalší rok.

Reprezentant Maďarska do 21 rokov strávi najbližší súťažný ročník vo farbách Győri ETO FC, kam odchádza na hosťovanie.

Márk Csinger oslávil 19. narodeniny v posledný májový deň. Jeho prvou futbalovou adresou bola Jászboldogháza, nasledoval Zagyvarékas a odtiaľ prechod do Szolnoku. Tam strávil štyri roky a nasledoval presun do akadémie budapeštianskeho MTK. Dobre stavaný pravák prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami, kde podával výkony, ktoré vzbudili záujem Neapola a SPAL-u. Napokon ho angažoval druholigový SPAL, kde začínal v kategórii do 17 rokov. Po tom, ako podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt, prešiel do družstva pôsobiaceho v najvyššej dorasteneckej kategórii Primavera 1. Na jar tohto roka prispel k zisku titulu majstra Talianska v kategórii U18.

Počas tohto leta sa Márk rozhodol pre zmenu a prikývol na ponuku nášho klubu, pričom sezónu 2022/23 strávi v maďarskej druhej lige vo farbách Győru. Odchádza tam s ambíciou stať sa oporou prvého mužstva a teší sa na premiéru v zeleno-bielom.

„Veľmi ma teší, že som mohol podpísať zmluvu s DAC-om, je to výborná adresa pre moju kariéru. Prestupujem do veľmi kvalitného klubu, účinkujúcemu v európskom pohári a som si istý, že v Dunajskej Strede môžem spraviť veľký krok vpred. V SPAL som mal zmluvu ešte na ďalší rok, ale cítil som, že z pohľadu môjho rozvoja bude lepšia zmena prostredia. Okrem DAC-u som mal ponuku aj z viacerých klubov, ale práve v Dunajskej Strede sa stretlo všetko, čo momentálne potrebujem. Chcel by som sa počas nasledujúcej sezóny vo farbách Győru presadiť a podávať výkony, po ktorých by ma v zime alebo o rok v lete stiahol DAC a dal mi príležitosť pravidelne hrávať. Verím, že sa mi to podarí, ako to napríklad dokázal Regő Szánthó, ktorý sa napriek mladému veku prepracoval do mužstva,“ vyhlásil po dnešnom podpise zmluvy Márk Csinger.

„Márk Csinger je agresívny a fyzicky silný obranca s dobrým charakterom. Bol kapitánom v mládežníckych kategóriách SPAL-u a dobré výkony podával aj v kvalifikácii Elite round U19. Márk teraz dostane šancu hrať na profesionálnej úrovni a veríme, že ETO bude pre neho ideálnym miestom pre prvé kroky medzi dospelými. Budeme ho pozorne sledovať a prajeme mu veľa šťastia v zeleno-bielych a neskôr aj v žlto-modrých farbách,“ privítal talentovaného futbalistu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.