Rozhovor

Matej Trusa: Kto si počká, ten sa dočká

Matej Trusa: Kto si počká, ten sa dočká

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 17.3.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Fekete Nándor

„Verím, že po tomto zápase už pôjdeme hore, a to spoločne s fanúšikmi.“ Matej Trusa prispel k víťazstvu nad Žilinou gólom a asistenciou.

„Kto si počká, ten sa dočká. Som šťastný, že som konečne prelomil strelecké suchoty, najdôležitejší je však úspech mužstva. Trochu sa to so mnou ťahalo, ale snažil som sa v tom neutápať. Dôležité bolo, že som sa pravidelne dostával do šancí a teraz mi to tam konečne aj padlo. Situácie, aká sa vyskytla pred mojim gólom, denne rozoberáme s videoanalytikom. Hľadáme cestu, ako zlepšiť môj pohyb do voľného priestoru. Počas nábehu som si na to spomenul a som rád, že naša práca priniesla ovocie. Samozrejme, vďaka patrí aj Gouremu, ktorý si na mňa fantasticky počkal a ja som to dobre zakončil,“ prezradil o svojich pocitoch po stretnutí 2. nadstavbového kola DAC-Žilina (2:1) autor víťazného gólu Matej Trusa. K zisku troch bodov prispel aj asistenciou na úvodný zásah Brunettiho.

Žilinu sme privítali druhýkrát v priebehu dvoch týždňov a kým prvé meranie síl prinieslo remízu 1:1, tentoraz sme všetky body udržali doma. „Myslím si, že sme sa poučili z minulého zápasu, keď sme nechali Žilinu hrať a z našej strany to herne nebolo ideálne. Tentoraz sme nastúpili s odlišnou taktikou aj rozostavením. Nakoniec sa ukázalo, že to bolo platné. Nemal som strach ani pri obrovskej šanci súpera v úvode, ale Žilina je veľmi kvalitné mužstvo, predvádza pekný futbal. Vidno, že sú spolu už roky, sú zohratí. Porazili sme fantastický tím,“ skonštatoval 23-ročný útočník.

V sobotňajšom stretnutí padlo celkovo päť gólov, dva však VAR odvolal, po jednom na každej strane. Vo viacerých situáciách sa čakalo na rozhodnutie poriadne dlho. „Tie prestoje kvôli VAR sú na nervy, ale snažil som sa sústrediť na hru. Vedel som, že nejaké rozhodnutie musí prísť, či to bude gól alebo ofsajd, ja to ovplyvniť nedokážem. Koniec koncov som rád, že šťastie prialo práve nám. Dúfam, že výkonom a hlavne víťazstvom sme si trošku naklonili fanúšikov, do budúcna bude dôležité držať spolu. Samozrejme, posledné zápasy neboli ideálne, takže sa im nečudujem, že boli ticho, no verím, že po tomto zápase už pôjdeme hore, a to všetci spoločne,“ doplnil Matej Trusa, ktorý má po včerajšku na konte 17 gólov v Niké lige pri 84 štartoch. V našom drese si z toho pripísal 23 zápasov, 4 góly a 3 asistencie.

article_bannerarticle_banner