Rozhovor

Matej Trusa: Súper bol silný, kvalitný, ale my sme boli lepší

Matej Trusa: Súper bol silný, kvalitný, ale my sme boli lepší

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 24.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Vedeli sme, že v Skalici to bude náročné, veď každý zápas našej ligy je taký, všetky mužstvá sa chcú na nás vytiahnuť.“ Matej Trusa zohral kľúčovú rolu pri rozhodujúcom momente včerajšieho ligového víťazstva v Skalici.

„Odohrali sme náročný, tvrdý zápas, ktorý priniesol veľa súbojov, ale keď koniec je víťazný, a vtedy sa regeneruje a trénuje ľahšie. Sme za to radi. Vedeli sme, že v Skalici to bude náročné, veď každý zápas našej ligy je taký, všetky mužstvá sa chcú na nás vytiahnuť. Zápasy vonku sú ešte o kúsok náročnejšie. Súper bol silný, kvalitný, ale my sme boli lepší. Keby sme si povedali, že po dvoch víťazstvách za sebou je dobre, asi by sme opäť zaspali na vavrínoch. Je výborné, že vyhrávame, ale chceme v tom pokračovať. Nesmieme zabudnúť pracovať, o tom je futbal. Očakávania na nás budú vždy obrovské, ale my sme za to radi. Je to privilégium, kvôli tomu hráme futbal,“ ponúkol svoj pohľad na včerajšie ligové stretnutie Skalica-DAC (0:1) Matej Trusa, ktorý bol kľúčovou postavou pri jedinom gólovom momente.

Práve on sa totiž v 43. minúte kúsok za poliacou čiarou zmocnil odrazenej lopty, tesne sa vyhol ofsajdu a po prieniku až do šestnástky nabil nabiehajúcemu Alešovi Čermákovi na víťazný gól. „Vôbec som nerozmýšľal nad tým, či som v ofsajde. Sústredil som sa na danú akciu, na daný moment. Chcel som to potiahnuť a čo najlepšie prihrať. Samozrejme, bol som veľmi rád, že Aleš Čermák dokázal skórovať, mrzelo by ma, keby to rozhodca neuznal. V danej situácii mi pomohla čistá hlava. Bol som vo výbornej pozícii, najprv som vytiahol obrancu, ktorý spravil krok dopredu a ja som presne v tom momente unikol. Vedel som, že v tomto som silný a že to dotiahnem až do konca. Dostal som sa pred bránku, kde som si počkal do posledného momentu na pohyb obrancov. Našťastie mi to vyšlo tak, ako som si to predstavoval. V sobotu rozhodol Aleš Čermák, ale v každom zápas môže hocikto rozhodnúť. Tvoríme jeden tím a sme radi, že mu to tam padá a rovnako sa tešíme každému, kto skóruje,“ doplnil 22-ročný útočník, ktorý väčšinu včerajšieho stretnutia odohral na krídle. Aj on dobrým výkonom prispel k tomu, že DAC na štvrtý pokus prvýkrát porazil Skalicu na jej pôde.