Rozhovor

Milán Vitális: Geniálny pocit

Milán Vitális: Geniálny pocit

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 27.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Cséfalvay Á.András
article_banner
article_banner
article_banner

„Veľakrát mi hovorili, aby som sa v pokutovom území namiesto prihrávky snažil o zakončenie. Spravil som tak a bol z toho môj prvý presný zásah v drese DAC-u.“ Milán Vitális naposledy skóroval v prípravnom zápase proti Rapidu Viedeň.

„Moja kariéra pod novým trénerom začala výborne. Nastúpil som v základnej zostave a strelil som aj gól. Úvod bol dobrý, ale chcem skórovať ešte častejšie. Konečne sa mi podarilo strelecky presadiť, no chcem zvládnuť aj to, čo tréner žiada po taktickej stránke. Boli tam nedostatky, ale pokúsim sa na nich zapracovať,“ povedal po sobotňajšom ligovom zápase DAC-Zlaté Moravce (3:0) Milán Vitális, ktorý v 39. minúte ako prvý prekonal hosťujúceho brankára. Pre 21-ročného stredopoliara to bol prvý gól za DAC v súťažnom zápase. „Lopta sa ku mne dostala po vhadzovaní Pinta. Videl som, že obranca vystupuje, snažil som sa ho obísť a dostať za jeho chrbát. To sa mi aj podarilo a rozhodol som sa vystreliť priamo na bránku, pretože mi už veľakrát hovorili, aby som sa v pokutovom území namiesto prihrávky snažil o zakončenie. Spravil som tak a bol z toho môj prvý presný zásah v drese DAC-u. Chalani mi hneď naznačili, koľko za neho zaplatím. Čakal som to, ale aj tak to bol geniálny pocit. Bol som si istý, že skôr či neskôr to príde. Gól venujem svojej rodine a Bohu.“

Milán Vitális sa stal 196. hráčom (a 11. z Maďarska), ktorý v drese DAC-u strelil gól v najvyššej súťaži. Ako sa neskôr ukázalo, bol víťazný. Premiéra Xisca Muňoza na našej lavičke bola aj vďaka nemu výsledkovo vydarená. „Predstavy nového a bývalého trénera sa príliš nelíšia, chceme hrať podobným štýlom, no potrebujeme ešte čas kým detailne spoznáme všetky jeho predstavy. Zatiaľ sa s nami len spoznáva. V prvom rade po nás chcel, aby sme si chodili po loptu medzi línie a prenikali medzi stopérmi. To sa nám aj celkom darilo, aj keď stále je čo zlepšovať. V najbližších týždňoch to budeme určite veľa nacvičovať. V prvom polčase sme kontrolovali priebeh a vytvárali si šance. Nebolo to jednoduché, no napokon sme strelili dva góly. V druhom polčase sa nám darilo menej, čo bolo určite vidieť aj z tribúny, no tretí gól nás definitívne ukľudnil. Sme spokojní, ale určite je veľký priestor na zlepšenie. Nepovedal by som, že v druhom polčase sme boli unavení, skôr sme takticky nezvládli to, čo tréneri žiadali, ale to je po pár dňoch spoločnej roboty logické. Keď sa nám to poradí, aj zápasy budú jednoduchšie,“ uzavrel rodák z mesta Nyíregyháza a reprezentant Maďarska do 21 rokov.

article_bannerarticle_banner