Aktuality

Milán Vitális hráčom DAC-u, sezónu dokončí v Győri

Milán Vitális hráčom DAC-u, sezónu dokončí v Győri

A-TÍM
|
Aktuality
| št 8.9.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

DAC podpísal trojročný kontrakt s talentovaným stredopoliarom Győru, ktorý aktuálny ročník dohrá v drese svojho materského klubu.

Dvadsaťročný Milán Vitális sa stal hráčom DAC-u, keď s naším klubom podpísal kontrakt do 30. júna 2025. Rodák z Nyíregyházi (nar. 28. januára 2002) pôsobí od desiatich rokov v Győri ETO a s výnimkou jednej sezóny strávenej v Debrecíne nosil nepretržite zeleno-biele farby. Tie bude mať bývalý mládežnícky reprezentant na sebe aj do konca aktuálnej sezóny, nakoľko v Győri zostáva na hosťovaní.

Meno Milána Vitálisa nie je našim fanúšikom neznáme. Tohto stredného stredového hráča, ktorý ale môže nastupovať aj na krídle, totiž už mohli v drese DAC-u vidieť v prípravných stretnutiach proti Ferencvárosu a Slovanu a viackrát sa zapojil aj do tréningového procesu A-mužstva.

„Som veľmi rád, že sme s DAC-om podpísali zmluvu. Myslím si, že je to veľmi dôležitý krok vpred z pohľadu mojej kariéry. Je to stupienok, ktorý ma môže neskôr posunúť ešte vyššie. Samozrejme, spravím maximum pre to, aby som si zaslúžil dôveru. V prvom rade chcem v drese Győru podávať výkony, ktorými potvrdím, že môj progres ide správnym smerom. Po rokoch v Győri sa potom budem snažiť, aby som odohral čo najviac minút za Dunajskú Stredu. Viem, že som schopný hrávať ešte lepšie a potrebujem sa zlepšovať hlavne mentálne. Snažím sa robiť svoju robotu čo najlepšie a verím, že to prinesie svoje ovocie,“ povedal po podpise zmluvy Milán Vitális.

„Tento prestup je dobrým príkladom toho, ako môže prebiehať spolupráca medzi klubmi ETO Győr a DAC. Milán musí najskôr bojovať za zeleno-bielych a potom má perspektívu zažiariť aj v DAC. On aj mužstvo dostanú od nás v najbližších mesiacoch maximálnu možnú podporu a prajeme Milánovi úspešnú sezónu v ETO,“ doplnil športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.