Aktuality

Milán Vitális zostáva u nás do leta 2027

Milán Vitális zostáva u nás do leta 2027

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 21.5.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

DAC predlžil zmluvu s 22-ročným maďarským stredopoliarom.

Vedenie nášho klubu sa dohodlo s Milánom Vitálisom na predĺžení jeho pôvodného kontraktu o ďalšie dve sezóny. Dvadsaťdvaročný stredopoliar sa stal hráčom DAC-u v septembri 2022, do konca sezóny 2022/23 však zostal na hosťovaní v ETO. Žlto-modré farby začal nosiť v práve skončenom ročníku, pripísal si 24 ligových štartov a 3 góly. Zasiahol aj do dvoch stretnutí Európskej konferenčnej ligy, päťkrát nastúpil v Slovnaft Cupe.

Pred dvomi rokmi podpísal Milán Vitális kontrakt platný do leta 2025, teraz sa DAC a reprezentant Maďarska do 21 rokov dohodli na predĺžení vzájomnej spolupráce ešte o dva roky dlhšie, t.j. do 30. júna 2027.

„Chcel by som vyjadriť poďakovanie klubu za dôveru prejavenú touto novou zmluvou. Máme za sebou výbornú sezónu a pevne verím, že v tej nasledujúcej ukážeme ešte väčšiu silu. Ja osobne sa veľmi teším na pokračovanie, chcem hrať tak, aby som sa odvďačil za všetko, čo mi DAC doteraz dal. Ako som už viackrát povedal, moje doterajšie výkony neboli stropom mojich možností, viem hrať aj lepšie a presne to je môj cieľ pre najbližšie obdobie,“ uviedol po podpise nového kontraktu Milán Vitális.

„Milán podpísal prvú zmluvu s DAC-om v lete 2022, keď k nám prestúpil z ETO, no okamžite sa v rámci hosťovania vrátil do nášho sesterského klubu. Vlani počas letnej prípravy spravil výborný dojem. Od príchodu nového realizačného tímu je neoddeliteľnou súčasťou kádra a záujem o neho prejavilo viacero klubov. Milán však chápe, že v tejto fáze jeho kariéry je DAC ten správny klub pre neho a teší nás, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce do roku 2027. Milán si stanovil veľké ciele pre seba ako aj pre mužstvo a spoločne sa tešíme na novú sezónu,“ dodal výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.