Rozhovor

Miroslav Káčer: Na Európu to bolo málo

Miroslav Káčer: Na Európu to bolo málo

A-TÍM
|
Rozhovor
| pi 21.7.2023, Nagy Krisztián, foto: TASR
article_bannerarticle_banner

„V prvom rade sa musíme ospravedlniť fanúšikom a ľuďom v klube.“ Vyjadrenie Miroslava Káčera po včerajšej odvete 1. predkola EKL proti Dila Gori.

„V prvom rade sa musíme ospravedlniť fanúšikom a ľuďom v klube. Nehrali sme dobre, napriek tomu, že sme mali nejaké šance a strely do žrde či brvna. Chýbala mi v našej hre túžba po postupe do ďalšieho kola, a to bol náš najväčší problém. Prvý polčas bola úplná katastrofa, v druhom dejstve sme si vytvorili šance na základe toho, že súper zmenil taktiku a my sme sa dostali viac do hry. Je normálne, že keď tlačíte, tak si vypracujete aj nejaké príležitosti, ale my musíme celý zápas takto hrať a tlačiť súpera. Je úplne jedno, či sme si doniesli náskok alebo nie. Hra, s ktorou sa chceme prezentovať, je úplne odlišná. Hlavne od tej, ktorú sme predviedli v prvom polčase,“ povedal po včerajšej odvete 1. predkola Európskej konferenčnej ligy Dila Gori-DAC (2:0) Miroslav Káčer.

V súčte s domácim víťazstvom 2:1 znamená tento výsledok náš koniec v európskej pohárovej súťaži. Prvýkrát od roku 2018 sme vypadli v 1. predkole. „V kabíne prevláda veľké sklamanie, ale musíme začať od začiatku a od úplných jednoduchých vecí, ktoré nás vyfackali v tomto dvojzápase. Ani v domácom stretnutí sme neboli dostatočne agresívni, málo sme behali. V určitých častiach sme ukázali kvalitu, ale v Európe je to málo. V prvom polčase sme sa dostali do hlbokého bloku, čo nám robí problém. Mali by sme byť aktívni a zatvárať priestory, ale boli sme nedôslední a našou neochotou sme sa dostávali pod tlak. Súper mal kvalitu na to, aby to využil. V niekoľkých situáciách nás podržal Samo Petráš, čiže rozdiel mohol byť ešte väčší,“ dodal 27-ročný stredopoliar.