Rozhovor

Miroslav Káčer: Odohrali sme super zápas

Miroslav Káčer: Odohrali sme super zápas

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 18.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor, Cséfalvay András
article_banner
article_banner
article_banner

„Zápas sme si veľmi užili, podobne aj fanúšikovia. Dôkazom je, koľko ich zostalo po záverečnom hvizde oslavovať s nami.“ Miroslav Káčer si pripísal asistenciu pred dôležitým úvodným gólom Goureho.

„Zápas sme si veľmi užili, podobne aj fanúšikovia. Dôkazom je, koľko ich zostalo po záverečnom hvizde oslavovať s nami. Dlhšie sme to nezažili, preto sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo úspešne vrátiť do ligy po reprezentačnej pauze. Uvidíme, čo prinesú ďalšie kolá, musíme neustále tvrdo pracovať a pokračovať v pozitívnych výsledkoch. Slovan začal dobre, mal aj nejaké šance a strely. My sme udreli hneď z prvej príležitosti, za čo sme veľmi radi. Dôležitá bola aj dobrá reakcia z našej strany, pretože v predošlých zápasoch sme po vedúcom góle hneď inkasovali. Do polčasovej prestávky sme pridali aj druhý gól, ktorý bol možno šťastný, ale zároveň aj pekný. Dobre sme pri ňom napádali súperovho brankára, ktorý síce chyboval, to nám však vôbec nevadí. Myslím si, že sme odohrali super zápas,“ uviedol po včerajšom ligovom šlágri DAC-Slovan (3:1) stredopoliar nášho mužstva Miroslav Káčer, ktorý si pripísal asistenciu pred dôležitým úvodným gólom Fernanda Goureho. „Goure od prvého dňa zapadol do kabíny aj do mužstva. Je to typ útočníka, akého potrebujeme - silný, gólový a nebezpečný pred súperovou bránkou. Prvý zápas v našich farbách mu vyšiel výborne, ale musí v tom pokračovať. Určite si zaslúži pochvalu.“

Derby sa pre nás vyvíjalo výborne, v 57. minúte sme vyhrávali už o tri góly. Naposledy sme proti Slovanu mali trojgólový náskok v septembri 2019 pri víťazstve 5:2. Pravda, hostia po hodine hry zdramatizovali priebeh, keď na napokon konečných 3:1 korigoval Strelec. „Situácia pred jeho gólom bola trošku nešťastná, dvaja naši obrancovia sa zrazili. Museli sme to zavrieť a hrať na víťazstvo, pretože Slovan má obrovskú kvalitu. Nebola tam nervozita z našej stany, myslím si, že sme si to uhrali v pohode. Každé víťazstvo pomôže, obzvlášť proti odvekému rivalovi. Potrebovali sme už takéto vydarené stretnutie, hlavne po posledných vystúpeniach. Neboli sme v jednoduchej situácii, aj nám chýbalo pár hráčov, navyše hneď po reprezentačnej prestávke prišlo derby proti súperovi s obrovskou kvalitou. Dosiahli sme však výborný výsledok a ideme ďalej,“ doplnil 27-ročný stredopoliar nášho mužstva.

article_bannerarticle_banner