Očami našich redaktorov: 5 najkrajších momentov roka 2018

|
Aktuality
| st 2.1.2019, Nagy Krisztián

Obhliadli sme sa za minulým rokom a vybrali sme päť krásnych spomienok, aby sme si ich pripomenuli prostredníctvom komentára našich redaktorov.

Víťazstvo v krajskom derby proti neskoršiemu majstrovi (1.4.2018, DAC-Trnava 1:0. Gól: 60. Bayo)

Takto pred rokom ešte jeho meno v našom regióne nikto nepoznal a teraz je najlepším strelcom mužstva! Bayo si svoj debut v drese DAC-u odkrútil v marcovom duely na Slovane (tam sme prehrali 0:2) a hneď v ďalšom kole dosiahol svoj prvý z 22 súťažných gólov v priebehu roka 2018. Ako sa ukázalo, porazili sme ním neskoršieho majstra.

„To nie je prvoaprílový žart: v krajskom derby sme dokázali zdolať Spartak až po siedmych neúspešných pokusoch a takmer troch rokoch. O premiérový a víťazný gól sa postaral náš novic Bayo, čím sme zúročili prevahu na ihrisku. Vyhrali sme zaslúžene a odmenili tak fantastických, vyše sedemtisíc fanúšikov.

Po hodine hry sme sa dočkali, Bayo bol vysunutý do samostatného nájazdu, loptu poslal pri páde pod Chudého nohy a už sa dokotúľala do brány - 1:0.“

Po 24 rokoch bronzoví, po 25 rokoch opäť v Európe! (19.5.2018, Ružomberok-DAC 0:4. Góly: 19. Vida, 30. Ljubičić, 54. Vida, 40. Bayo)

„EURÓPSKA LIGA! Podarilo sa, posledný krok býva najťažší, aj bol, no o to bolo dnešné historické víťazstvo proti Ružomberku sladšie. „Ružu“ sme na jej pôde navyše doteraz neporazili. Jednoznačné víťazstvo 4:0, zaslúžený postup do Európskej ligy po 25 rokoch a mohutné oslavy tohto úspechu nemali konca-kraja. Ďakujeme fantastickým fanúšikom, že nás podporovali počas celej sezóny. Ste najlepší!

Dámy a páni, Európska liga je definitívne naša! Po 25 rokoch nám ju nikto, ale vôbec nikto nevezme. Dnes sme si jednoznačným víťazstvom nad Ružomberkom zabezpečili tri body, vďaka ktorým v našom sektore vypukli neskutočné a priam grandiózne oslavy. Triumf 4:0 je zároveň našim historicky najvyšším víťazstvom v prvej lige na súperovom ihrisku. Dunajskostredská fiesta začína práve teraz! Historicky prvé víťazstvo v Ružomberku hovorí, že cesta domov bude najrozprávkovejšia za posledných 25 rokov.“

Tbilisi padlo! Po neuveriteľnom závere postupujeme do 2. predkola Európskej ligy! (19.7.2018, Dinamo Tbilisi-DAC 1:2. Góly: 41. Zivzivadze - 86. Bayo, 90.+ Bayo)

„Magický večer v gruzínskom Tbilisi! Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou, po remíze v Dunajskej Strede a nepriaznivom výsledku u súpera ešte pár minút pred koncom, nastal v 86. minúte fantastický obrat. Bayo sa hneď dvakrát stal kráľom vzduchu a DAC otočil stav stretnutia - treba dodať, že zaslúžene. Po 25 rokoch sme v Európe a postupujeme do 2. predkola. Grazie, Marco Rossi!

V 86. minúte bola naša enormná snaha odmenená, po centri z priameho kopu si Bayo našiel voľný priestor, vyškočil, oprel sa do lopty a nechytaľne hlavičkoval, čím opäť oživil našu týžbu po postupe ďalej - 1:1. O tri minúty sme mohli pribiť definitívny klinec do rakvy, Herc sa dokázal uvoľniť popri zmätkujúcej obrane, zoči-voči brankárovi sa dokázal presadiť, lenže až z bránkovej čiary nakoniec loptu vykopol Koubouri. Tlačili sme ďalej a v štvrtej minúte nadstavného času sme sa dočkali: po Kalmárovom centri sa Bayo presadil popri dvoch brániacich hráčoch, opäť vyskočil najvyššie a loptu suverénnym spôsobom poslal za chrbát domáceho gólmana, čím spečatil náš postup do druhého predkola - 1:2!“

Obrat roka (5.8.2018, Nitra-DAC 2:3. Góly: 44. Šimončič, 58. Vestenický - 65. Pačinda, 69. Bayo, 90+4. Taiwo vlastný)

„Fantázia v Nitre! Novootvorený štadión súpera sme v šialenom zápase pokrstili najlepšie ako sme mohli, tromi bodmi. V bláznivom stretnutí sme prehrávali 2:0, no mužstvo ukázalo ohromnú mentálnu silu, ktorá priviedla zvrat ako z holywoodskeho filmu. Po troch odohraných kolách tak máme vo Fortuna lige stopercentnú bilanciu.

Pačindovi trvalo jednu jedinú minútu, aby po nástupe na ihrisko skóroval, K. Vida posunul loptu Erikovi, ktorý vystrelil spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi, kde už bol Hroššo prikrátky - 2:1. V 67. minúte sa snažili o vyrovnanie hneď Šatka s K. Vidom, ich dorážky po rohovom kope boli nakoniec vychytané. Dlho sme však nečakali. V 69. minúte Pačinda vysunul na ľavú stranu ihriska Kalmára, ktorý z prvej poslal center na výborne postaveného Baya, ten pri hlavičke presne vedel, čo má robiť - 2:2.

No a potom to prišlo, na rad sa opäť dostal DAC a znovu fantastický BAYO! Pačindov rohový kop doplachtil na jeho hlavu, ktorý v náročnej pozícii aj pomocou žrde fantasticky prekonal Hrošša - 2:3. Neskutočný infarktový záver bol tým pádom spečatený!

Tri zápasy, tri víťazstvá a deväť bodov na konte. Toto je naša fantastická bilancia po ohromnom vstupe do fortunaligového kolotoča. Nezastavila nás ani únava z bojov v Európskej lige. Ďakujeme opäť fantastickým fanúšikom, že aj v Nitre nám pripravili pravé domáce prostredie vo vypredanom sektore.“

Gól roka (10.11.2018, Ružomberok-DAC 0:1. Gól: 55. Bayo)

„Šialená prestrelka v nevyužívaní gólových príležitostí, magická strela Baya a tvrdo vydreté tri body pri dramatickom boji až do samotného záveru. Takto by sa dala zhrnúť krásna jazda na Dolnom Liptove, kde bolo s nami opäť takmer 200 senzačných fanúšikov. Aj preto sme naďalej druhí!

Prišla 55. minúta a Bayo šokoval celú futbalovú verejnosť, po Davisovom pase do ostrého uhla si vyskúšal strelu a trafil sa senzačne, lopta opečiatkovala ľavú žrď a skončila v bráne - 0:1. Žeby mal rovnako kvalitnú nohu ako hlavu?“