Aktuality

Poďme spolu na DAC: Naplnila sa veľká túžba mnohých detí

Poďme spolu na DAC: Naplnila sa veľká túžba mnohých detí

A-TÍM
|
Aktuality
| st 11.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
'

Prečítajte si, ako sa u nás cítili deti zo ZŠ s VJM v Čenkovciach a ako môžete do projektu „Poďme spolu na DAC!“ prihlásiť vašu organizáciu!

V nedeľu na stretnutí proti Podbrezovej sme v rámci projektu „Poďme spolu na DAC!“ prvýkrát v tejto sezóne privítali deti v MOL Aréne. Vybrali sme žiakov Základnej školy s materskou školou Józsefa Bódisa v VJM v Čenkovciach, ktorí si minulý štvrtok mohli užiť aj návštevu dvojice hráčov Márk Csinger, Milán Vitális priamo vo svojej škole. O tom, ako sa deti u nás cítili, si môžete prečítať nižšie.

Dnešným dňom zároveň spúšťame registráciu na najbližší domáci ligový duel, v ktorom si v sobotu 28. októbra 2023 o 18.00 h zmeriame sily s Michalovcami.

Registrovať sa na uvedené stretnutie môžete do budúcej stredy, 18. októbra 2023 do 12.00 h cez formulár, ktorý si môžete stiahnuť tu. Vyplnený registračný formulár prosíme zaslať na emailovú adresu marketing@dac1904.sk. Do prihlášky uveďte stručné zdôvodnenie, prečo by sme mali vybrať práve vašu školu, organizáciu. Subjekt, ktorý pošle najtrefnejšiu odpoveď, sa môže tešiť na návštevu hráčov DAC-u a zápasu v MOL Aréne.

DAC-Podbrezová: zážitky a reakcie, ZŠ s VJM Čenkovce

„Keď sme naposledy kupovali vstupenky na DAC, do očí nám udrela informácia, že klub opäť spustil projekt a školy sa môžu prihlásiť na návštevu niektorého zo zápasov. V utorok ráno nás čakalo obrovské prekvapenie: dozvedeli sme sa, že na nedeľný zápas vybrali žiakov práve z našej školy. V tom momente som od prekvapenia takmer stratila reč a keď dodali, že vo štvrtok poobede k nám zavítajú dvaja hráči, úplne som onemela. Bola som nadšená, keď som mohla deťom oznámiť túto fantastickú správu. Bolo úžasné vidieť radosť na ich tvárach, naplnila sa veľká túžba mnohých detí.

Pred návštevou futbalistov sme našu školu odeli do žltej a modrej. Hádam ani nemusím spomínať, že v ten deň sme len s veľkou námahou dokázali udržať pozornosť žiakov. Po príchode hráčov a štábu sme boli všetci vo veľkom napätí. Napokon u nás hráči strávili viac ako hodinu, počas ktorej sa so žiakmi porozprávali, rozdali im autogramy a zahrali si spolu futbal. Deti odchádzali domov plné krásnych dojmov.

Zažiť na vlastnej koži nedeľňajší zápas DAC-Podbrezová bolo čosi úžasné. Úplne nás uchvátilo fandenie v sektore B, do ktorého sme sa s radosťou zapojili aj my. Cez polčas nám hráči rozdali podpisy na šály, ktoré sme dostali pred zápasom. Čerešničkou na torte bolo víťazstvo 3:2.

Ďakujeme celému štábu DAC za nádherné popoludnie v MOL Aréne!

Pani učiteľky z Čenkoviec.“

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény. Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia autobusu, vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu.

DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- vyzdvihnutie žiakov v mieste školy/organizácie (2 hodiny pred zápasom, max. 40 km v okolí Dunajskej Stredy)
- doprava na zápas autobusom
- odovzdanie suvenírov
- návšteva zápasu DAC
- stretnutie a fotenie s hráčmi DAC
- návrat autobusom po zápase

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

article_bannerarticle_banner