Aktuality

Posila do stredu poľa: Andrés Romero

Posila do stredu poľa: Andrés Romero

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 5.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Venezuelský reprezentačný stredopoliar k nám prichádza na ročné hosťovanie s opciou.

Andrés Josué Romero Tocuyo je od dnes žlto-modrý! DAC a Monagas SC sa dohodli na hosťovaní 20-ročného stredopoliara do konca aktuálnej sezóny, pričom kontrakt obsahuje aj opciu na prestup.

Druhý venezuelský hráč našej histórie po Ericovi Ramirezovi sa narodil 7. marca 2003 v Maturíne, hlavnom meste provincie Monagas. Futbalové základy získal v tamojšom Monagas SC, kde si už v októbri 2019, teda ako 16-ročný, pripísal prvý ligový štart v drese A-mužstva.

V najvyššej venezuelskej lige nazbieral takmer stovku štartov, strelil osem gólov a na ďalších sedem prihral. V Copa Libertadores, juhoamerickej obdobe Ligy majstrov, nastúpil sedemkrát, dvakrát proti slávnej Boce Juniors, v dvoch prípadoch aj s kapitánskou páskou.

Venezuelu reprezentoval v kategóriách do 20, 21 a 23 rokov, pričom vlani v septembri debutoval v seniorskom výbere. V drese áčka doteraz zasiahol celkovo do troch stretnutí.

„Pre mňa je veľkou cťou, že som sa stal hráčom DAC-u. Budem sa snažiť naplniť očakávania, ktoré majú voči mne vedenie, tréneri, spoluhráči a fanúšikovia, aby si klub budúci rok uplatnil opciu na prestup. Takisto by som rád nadviazal na úspešné pôsobenie môjho krajana Erica Ramireza v Dunajskej Strede. Ako dieťa som sníval o tom, že sa jedného dňa dostanem do Európy. Je to veľká zmena v mojom živote, ale veľmi sa na ňu teším,“ vyhlásil Andrés Romero, ktorý bude u nás nastupovať s číslom 6.

Andrés je jeden z najsľubnejších venezuelských stredopoliarov, veľmi spoľahlivý a húževnatý hráč s dobrou kombináciou fyzických a technických zručností. Nastupuje na pozícii šestky aj osmičky. Už v devätnástich sa predstavil v reprezentačnom áčku, pričom skúsenosti má tiež z najcennejšej klubovej súťaže Južnej Ameriky Copa Libertadores. V nej zažil aj zápas na slávnej La Bombonere proti Boce Juniors. O jeho vodcovských schopnostiach svedčí fakt, že už v takom mladom veku mu v jeho klube zverili kapitánsku pásku. Andrésa vítam v Dunajskej Strede a verím, že spoločne zažijeme veľa radostných chvíľ,“ uviedol Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Andrés, vitaj v DAC a veľa šťastia v žlto-modrom!