Preview

Pred pohárovým stretnutím Gabčíkovo - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Gabčíkovo - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| ut 22.8.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

V stredu o 17.00 h vstúpi DAC do domácej pohárovej sezóny 2023/24 na ihrisku účastníka IV. ligy ŠK 1923 Gabčíkovo.

Začíname 55. ročník Slovnaft Cupu

Aktuálna sezóna domácej pohárovej súťaže Slovnaft Cup je už 55. v poradí a prihlásilo sa do nej rekordných 281 klubov. Je to už okrúhla 10. sezóna (od 2014/15), kedy sú do Slovenského pohára zapojené aj mužstvá z regionálnych súťaží.

Podobne ako v tých predošlých deviatich, aj v tomto ročníku začínajú mužstvá I. a II. ligy v 2. kole. Platí to teda aj pre DAC, ktorý na úvod svojho účinkovania v bojoch o Slovenský pohár nastúpi zajtra proti ŠK 1923 Gabčíkovo. Bude to náš 42. pohárový duel od zavedenia aktuálneho modelu a prvýkrát si zmeriame sily s mužstvom z nášho okresu (a 35. raz nastúpime vonku...).

„Tešíme sa na okresné derby. Vieme, že v týchto zápasoch je potrebné ísť vždy na maximum a ukázať rozdiel medzi súťažami. Počítame s tým, že domáci budú motivovaní, čo je úplne prirodzené, pretože do Gabčíkova príde DAC. Chceme ukázať hernú kvalitu, vybojovať postup a nadviazať na výhru v Zlatých Moravciach, aby sme do ďalších zápasov išli s víťaznou mentalitou. Maximálna koncentrácia, maximálny prístup, maximálne úsilie každého jedného hráča a postup cez súpera. To sú naše očakávania,“ vyhlásil pred zajtrajším súbojom tréner Adrian Guľa.

V tomto duchu - teda s maximálnym úsilím - sa chystá aj realizačný tím. „Monitorovali sme aj Gabčíkovo, Balázs Borbély ich bol pozrieť naživo v pohárovom súboji v Kostolných Kračanoch. Ani z našej strany nepríde podcenenie, povieme si pár informácií o súperovi, no na druhej strane bude kľúčové, ako to uchopíme my a ako k zápasu pristúpime. Možno nastanú aj nejaké rotácie v zostave, čo je prirodzené vzhľadom k tomu, že hráme trikrát v priebehu siedmych dní. Okrem toho máme aj nejaké pozápasové šrámy. Je možné, že priestor dostanú chalani, ktorí sú pripravení a preto verím, že budeme hladní po víťazstve, po postupe a po kvalitnom výkone,“ doplnil kouč žlto-modrých.

Storočnica Gabčíkova

Trénerom účastníka IV. ligy Západoslovenského futbalového zväzu je Kristián Molnár, ktorý v minulosti pracoval aj v našej akadémii. Káder tímu takisto tvoria zväčša odchovanci DAC-u. Po 3. ligovom kole patrí modro-bielym so ziskom troch bodov (a pri pozitívnom skóre 7:3) 10. priečka. V minulom ročníku obsadili 2. miesto, s päťbodovou stratou na postupujúcu Lehotu pod Vtáčnikom.

V úvodnom pohárovom kole nastúpilo Gabčíkovo na ihrisku účastníka V. ligy TJ Kostolné Kračany a v okresnom derby vyhralo pred 800 divákmi gólmi dvojice Dominik Végh, Ladislav Tóth 2:0.

Futbal v Gabčíkove oslavuje v tomto roku svoju storočnicu a počas svojej existencie už odohralo proti DAC-u jeden súťažný duel. V septembri 1994 sme na seba narazili takisto v 2. kole Slovenského pohára a vtedy druholigového súpera sme vyradili až na jedenástky. DAC v tom ročníku napokon dokráčal až do finále, tretieho a doteraz posledného v klubovej histórii.

Pripomeňme si základné údaje z doteraz jediného vzájomného súťažného stretu:

TJ ŠM Gabčíkovo - FC DAC 1:1 (1:0), na 11m 1:4
Hralo sa v utorok 13. septembra 1994 o 16.00 h
Góly: 3. T. Szabó - 74. Fieber
Jedenástkový rozstrel: Weiss 0:1, Mészáros nepremenil, Súkenník 0:2, Czuczor nepremenil, Siago 0:3, Ravasz 1:3, Bari 1:4
Rozhodoval Gádoši, 3232 divákov
Žlté karty lap: Szabó - Trutz
Červená karta: 25. Szabó

Gabčíkovo: Jankovics (90. Prichoďko) - F. Tóth, Czuczor, Csiffári, Ravasz - T. Varga, Süttő, Miklós (83. Herberger) - Z. Mészáros, T. Szabó, Győri (36. Varjú). Tréner: Zoltán Molnár
DAC: Šanta - Weiss - Zsákovics (46. Súkenník), Kuna, Trutz - Pinte, Vytykač, Klempa (61. Siago), Fieber - Bari, Ürge. Tréner: Jozef Valovič

Stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu ŠK 1923 Gabčíkovo - DAC 1904 začína v stredu 23. augusta 2023 o 17.00 h, rozhodujú Valent - Ferenc, Štofik.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Gabčíkova vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Okrem toho si môžete stretnutie pozrieť aj v živom prenose na Niké TV.

Postupujúceho zo zajtrajšieho zápasu v 3. kole čaka účastník VI. Ligy TJ Horné Saliby/Tomášikovo, hrať sa bude u súpera. Oficiálny hrací čas 3. kola je streda 27. septembra o 17.00 h.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú hodinu a pol pred zápasom, t.j. o 15.30 h. Pre fanúšikov DAC-u je vyčlenený samostatný hosťujúci sektor, vstupenky sú už v predaji. Ich predpredaj v DAC store končí zajtra o 12.00 h a pokračovať bude priamo na štadióne v Gabčíkove.

Parkovanie bude možné v mestskom parku za štadiónom, kam sa dostanete cestou popri Tescu. Dve vstupné brány budú otvorené pri hlavnej tribúne a jedna od mestského parku. Vstupenky sú na konkrétnu tribúnu, všetky vstupy umožňujú prístup na všetky tribúny. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov.

Priamo v areáli štadióna bude pre fanúšikov otvorených viacero bufetov a prítomný bude aj DAC store v podobe stanu pri svetelnej tabuli.