Preview

Pred pohárovým stretnutím Snina - DAC 1904

Pred pohárovým stretnutím Snina - DAC 1904

A-TÍM
|
Preview
| ut 24.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner

V stredu o 14.30 h nastúpi DAC v 4. kole Slovnaft Cupu na pôde účastníka III. ligy MFK Snina. Preview a informácie pre fanúšikov k zajtrajšiemu zápasu.

DAC si v doterajšom priebehu Slovnaft Cupu poradil so štvrtoligovým Gabčíkovom (5:1, góly Ramadan 3, Trusa, Isakov vlastný - Nikulin) a účastníkom VI. ligy TJ Horné Saliby (4:0, Risvanis, Ramadan, Herc, Romero).

Po dvoch súperoch z blízkeho okolia nám žreb 4. kola pridelil geograficky najvzdialenejšieho súpera v osudí. Zajtra poobede sa tak predstavíme na pôde treťoligistu MFK Snina, kde v rôznych funkciách pôsobí legenda DAC-u a náš najlepší prvoligový strelec Pavol Diňa.

Klub z najvýchodnejšieho zemplínskeho mesta s takmer 20-tisíc obyvateľmi bol založený v roku 1927 a momentálne prežíva jedno zo svojich najúspešnejších období. Vo východnej skupine III. ligy patrí zverencom 34-ročného trénera Reného Kočana, odchovanca klubu, po 11. kole štvrtá priečka, na prvý Stropkov strácajú päť bodov.

Darí sa im aj v Slovnaft Cupe, kde preskočili už tri prekážky, prvé dve vonku. V 1. kole vyhrali v Jasenove (V. liga) 2:0, v ďalšom si poradili s FK Považská Sokoľ (VI. liga) 8:1. V boji o postup medzi 32 najlepších privítali druholigový Tatran Prešov a favorita pred 850 divákmi vyradili po víťazstve 1:0.

Práve v domácej pohárovej súťaži dosiahol sninský futbal svoj historicky najväčší úspech, keď v ročníku 1975/76 postúpil až do semifinále. Tam podľahol prvoligovému Interu Bratislava na jeho pôde 0:2.

Pre DAC bude mať zajtrajší zápas poradové číslo 44 v Slovnaft Cupe od zavedenia terajšieho modelu (od sezóny 2014/15), z toho 37. raz nastúpime vonku.

„Chceme odčiniť prehru zo Žiliny a zároveň si uvedomujeme, že hráme za naše farby a za náš klub. V pohári máme jasnú víziu, ktorým je nielen postup cez najbližšieho súpera, ale chceme ísť čo najďalej. Zároveň je tu boj o miesta v základnej zostave, pretože nám posledný zápas nevyšiel. Je možná nejaká rotácia, nielen z dôvodu rozloženia fyzickej záťaže, ale aj z pohľadu boja o pozície. Verím, že nám konkurenčný boj pomôže k tomu, aby sme boli zajtra silní a víťazní. Pohár má svoje špecifiká, čaká nás treťoligový súper, preto vieme, že za každých okolností musíme ísť na maximum,“ povedal smerom k zajtrajšiemu stretnutiu tréner Adrian Guľa, ktorému vo víkendovom ligovom kole vypadol ďalší hráč.

„Zranil sa Ramadan, ale jeho stav sa mierne zlepšil, preto všetci veríme, že v sobotu bude k dispozícii. Vracia sa Redzic, kým Gruszkowski a Záhradník už trénujú časť vecí s mužstvom, ale ešte to nie je do zápasovej záťaže,“ prezradil kouč, ktorému naďalej chýbajú aj dlhodobo zranení Gavrić a Urblík.

Stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu MFK Snina - DAC 1904 začína v stredu 25. októbra 2023 o 14.30 h, rozhodujú Dzivjak - Hrmo, Čajka.

Podľa rozpisu Slovnaft Cupu sa až po štvrťfinále hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, rovno nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra zo Sniny vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Okrem toho si môžete stretnutie pozrieť aj v živom prenose na Niké TV.

Postupujúcemu zo zajtrajšieho zápasu pridelí súpera pre osemfinále žreb, v ktorom už neplatí územné rozdelenie ani nasadenie. V osemfinále a štvrťfinále SC platí pravidlo, že v prípade vzájomného stretnutia medzi klubmi s rozdielom dvoch súťaží, sa stretnutie odohrá na ihrisku klubu z nižšej súťaže. Oficiálny hrací čas 5. kola (osemfinále) je streda 8. novembra.

INFORMÁCIE PRE FANÚŠIKOV

Domáci klub informuje, že brány štadióna otvárajú dve hodiny pred zápasom, t.j. o 12.30 h. Pre fanúšikov DAC-u je vyčlenený samostatný hosťujúci sektor, vstupenky budú v predaji priamo pri vstupe na štadión. Ich cena je 8 eur a zahŕňa aj tombolu. Pre deti do 10 rokov a ZŤP je vstup voľný.

Parkovanie je možné v areáli aj v okolí štadióna. Prosíme vás, aby ste sa riadili pokynmi usporiadateľov. Priamo v areáli štadióna bude pre fanúšikov otvorených viacero bufetov.

article_bannerarticle_banner