Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - ETO FC Győr

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - ETO FC Győr

A-TÍM
|
Preview
| št 12.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V piatok o 11.30 h odohrajú žlto-modrí prípravný zápas proti lídrovi maďarskej NBII. Pozor, mení sa dejisko, súboj s Győrom odohráme v MOL Aréne!

Októbrovú reprezentačnú prestávku využije DAC na odohratie prípravného stretnutia s ETO FC Győr. Lídra maďarskej druhej najvyššej súťaže privítame v piatok 13. októbra 2023 o 11.30 h v MOL Aréne.

Z kádra Adriana Guľu odišlo do svojich národných výberov sedem hráčov - Ramadan, Romero, Csinger, Vitális, Niarchos, Veselovský a Szolgai.

„Zámer vyplniť pauzu zápasom s dobrým súperom a udržať rytmus bol jednoznačný. Sme presvedčení, že nám pomohol aj súboj v Bačke Topola, napriek tomu, že výsledkovo nedopadol podľa našich predstáv. Potrebovali sme však nových hráčov čím skôr etablovať do tímu, čo pokračuje. Tento proces totiž nie je záležitosťou jedného alebo dvoch týždňov a spoločné fungovanie sa najlepšie nastavuje počas zápasov. Preto sme sa rozhodli hrať s našim partnerským klubom a je úžasné, že sa tak udeje v MOL Aréne. Pre chlapcov je tiež veľmi dôležité mať optiku hlavného štadióna. Cieľom je naberanie minutáže u hráčov, ktorí dostávali menej príležitosti, sú po treste či zdravotných problémoch, ako Goure alebo Risvanis. Chceme dostať do hry Sama Petráša a aj ostatných, aby sme mali plnohodnotný káder na nasledujúce kolá. Vieme z tejto, ale aj z minulej sezóny, že každý futbalista je pre nám mimoriadne dôležitý, avšak musí byť pripravený, nie prekvapený,“ skonštatoval tréner Adrian Guľa, ktorý okrem sedmičky reprezentantov nemôže nasadiť ani ďalších hráčov. Využije však skutočnosť, že aj druhá liga má cez víkend prestávku.

„Plány nám trochu narušil, samozrejme v pozitívnom zmysle, odchod Romera do reprezentácie Venezuely do 23 rokov. Problém so svalom má Andzouana, ktorého sme nútene striedali proti Podbrezovej, v jeho prípade nebudeme riskovať. Štart Milana Dimuna je otázny a včera mal nešťastný stret na tréningu Konrad Gruszkowski, ktorého sme chceli vidieť vo väčšej časti zápasu, pretože si to pýta svojou výkonnosťou, nasadením a prístupom. Aj u neho je veľký otáznik, či bude k dispozícii. Určite siahneme do šamorínskej rezervy, prídu naši chlapci, ktorí nás poznajú. Máme ich pod drobnohľadom a teraz je tu možnosť, aby sme ich videli priamo v našom režime. Pootvoríme im dvere, aby ukázali momentálnu výkonnosť a cítili, že ich sledujeme,“ dodal náš kouč.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - ETO FC Győr má výkop v piatok 13.10.2023 o 11.30 h, rozhodujú Malárik - Parilák, Lalo.

Informácie pre fanúšikov

Zajtrajší zápas sa uskutoční v MOL Aréne, vstup je voľný.

Pre fanúšikov bude otvorená tribúna C, platí voľné sedenie. Brány štadióna sa otvárajú pol hodiny pred výkopom (o 11.00 h). Prístupné budú všetky parkoviská v okolí štadióna.

Pod C tribúnou bude otvorený bufet; kredit na svojich cashless kartách si viete doplniť v pokladni číslo 2, prípadne v automate pri sektore C5.

Priamy prenos môžete sledovať v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.