Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - FC Rapid Bukurešť

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - FC Rapid Bukurešť

A-TÍM
|
Preview
| ut 27.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

V treťom zápase letnej prípravy nás preverí piaty tím rumunskej najvyššej súťaže vedený legendárnym Adrianom Mutum. Hrá sa v stredu o 11.00 h v MOL Akadémii, vstup je voľný.

Po súbojoch s druholigovými súpermi - víťazným s Pohroním 1:0 (gól Leginus) a remízovým s Brnom 1:1 (Ramadan) - nasleduje zápas proti prvoligistovi. Na tretí duel letnej prípravy prichádza do MOL Akadémie Rapid Bukurešť, ktorého trénerom je 44-ročný Adrian Mutu, bývalý výborný útočník Interu, Chelsea, Juventusu či Fiorentiny.

Stretnutím proti piatemu tímu rumunskej najvyššej súťaže sa letná príprava DAC-u prehupne do svojej druhej polovice. V nej ešte nastúpime proti Fehérvár FC (v sobotu 1. júla o 17.30 h na štadióne súpera) a v generálke privítame Rapid Viedeň (4. júla o 16.00 h v MOL Aréne).

Rapid Bukurešť je od včera v Šamoríne, kde absolvuje 13-dňové sústredenie. V rámci neho narazí nielen na DAC, ale aj na Győr a bratislavský Slovan. V minulosti sme s bordovými, ktorí v týchto dňoch oslavujú svoju storočnicu, odohrali dve stretnutia v rámci letného Intertoto Cupu 1991. V Bukurešti vyhral súper 1:0, doma sme zvíťazili 3:0 (góly Radványi 2, Prokop) a aj vďaka tomu sme ovládli našu skupinu o skóre práve pred Rapidom.

Viac informácií o našom zajtrajšom súperovi FC Rapid Bukurešť nájdete tu.

Do košiara trénera Guľu sa v pondelok vrátili už aj Nikola Krstović a Zsolt Kalmár. „Tešíme sa, že sú už s nami. Uvidíme, ako sa nám ich podarí vyťažiť, predsa len s mužstvom trénovali iba tri dni od návratu z reprezentačných zrazov. Rozhodneme sa na základe výstupu z dnešného tréningu, ďalších detailov a ich zdravotného stavu. Rátať stále nemôžeme s päticou Niarchos, Gavrić, Čermák, Csinger a Szánthó, no ostatní sú fit, za čo sme tiež radi ,“ podal kouč DAC-u hlásenie ohľadom aktuálneho stavu v kádri.

Rapid ukončil poslednú sezónu na 5. priečke, len päť bodov za mestským rivalom, nám dobre známym FCSB. V poslednom kole hrali Železničiari práve na pôde nášho vlaňajšieho súpera z EKL a zvíťazili zdrvujúcim skóre 5:1. „Znovu sa stretneme s kvalitným súperom, ktorý má podobný štýl, aký môžeme očakávať od gruzínskeho tímu v predkole Európskej konferenčnej ligy. Preto pôjdeme do zápasu s plnou vážnosťou, ale samozrejme zo záťaže, ktorá je vyššia ako klasická súťažná. Spravíme aj pár posunov v zostave, niekoľko hráčov sa pomaly presunie do Šamorína, niektorí do devätnástky, ale k tomu sa vrátime neskôr. Tešíme sa na zápas, ktorý odohráme na kvalitnej ploche a s dobrým súperom. Verím, že ukážeme ďalšie zlepšenie, efektivitu a kompaktnosť v defenzíve a budeme pracovať na veciach, ktoré sú pre nás podstatné,“ dodal tréner Guľa, ktorý vo štvrtok oslávi 48. narodeniny.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FC Rapid Bukurešť má výkop v stredu 28.6.2023 o 11.00 h, rozhodujú Smolák - Pozor, Hegedűs.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili státie pozdĺž Viedenskej cesty - sledujte pokyny usporiadateľov!

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 45 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 10.15 hod.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

article_bannerarticle_banner