Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Pohronie

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Pohronie

A-TÍM
|
Preview
| pi 16.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_bannerarticle_banner

Po týždni tréningov je tu čas na úvodné stretnutie letnej prípravy. V sobotu o 11.00 h privítame v našej akadémii druholigové Pohronie. Vstup je voľný.

Minulý piatok 9. júna odštartoval DAC prípravu na novú sezónu. Tréner Adrian Guľa so svojim štábom na úvod otestoval hráčov a následne sa mužstvo naplno pustilo do tréningového procesu. Od úvodu chýbajú reprezentanti, káder sa však postupne rozširuje. Pribudli doň prvé dve posily, Filip Kaša a Aleš Čermák. Klub včera dotiahol tiež prestup Željka Gavrića, ktorý po ročnom hosťovaní pokračuje u nás už ako kmeňový hráč. Tréningy navštevuje aj viacero talentov zo Šamorína, Győru a DAC U19.

Zajtra bude DAC Akadémia dejiskom prvého zápasu letnej prípravy, v ktorom si zmeriame sily s FK Pohronie, piatym mužstvo minulého ročníka II. ligy.

Klub zo Žiaru nad Hronom počas svojej krátkej existencie (založený bol v roku 2012) zažil tri sezóny v našej najvyššej súťaži. Po 11. a 9. mieste sa na jar 2022 umiestnil na poslednej priečke a vypadol o súťaž nižšie. V nej si v 30 kolách pripísal bilanciu 11-11-8, pri skóre 45:41, a so ziskom 44 bodov obsadil 5. priečku. Najlepšími strelcami mužstva boli 5-góloví Jakub Čunta, ktorý do Pohronia prestúpil zo Šamorína, a Christián Steinhübel. Ten v minulosti mosil aj dunajskostredský dres.

Zverenci trénera Rastislava Urgelu začali s prípravou v pondelok 12. júna a súboj s nami bude pre nich prvý zo siedmych naplánovaných.

Vzájomná bilancia v najvyššej súťaži zahŕňa šesť stretnutí, z nich 5 prinieslo víťazstvo nášho tímu, jedno skončilo remízou. Skóre je 14:2 z nášho pohľadu. Aj pred rokom sme prvý prípravný duel odohrali proti Pohroniu, v sobotu 18. júna vyhral DAC 3:1 (góly: Andzouana 2, Kružliak - Berisha).

„Do zápasu ideme z plnej záťaže a teším sa, že v ňom môžeme vidieť hráčov z akadémie, zo Šamorína a z Győru, teda chlapcov z nášho projektu. Samozrejme, nastúpia aj chalani z kádra A-mužstva, ktorí absolvovali plnú záťaž. Som rád, že fit je Risvanis, odohrá minimálne jeden polčas,“ skonštatoval tréner Adrian Guľa, ktorý zajtra ešte nebude mať k dispozícii kvinteto reprezentantov Kalmár, Krstović, Ramadan, Andzouana, Veselovský, kým Gavrić, Csinger a Čermák sú po zranení. Kaša dostal ešte niekoľko dní voľna navyše, aby si doriešil záležitosti súvisiace so sťahovaním. K mužstvu sa pripojí v pondelok, podobne ako Máté Szolgai.

„Zámer je jasný, chceme vhodne doplniť mužstvo chlapcami z nášho projektu. Dostanú priestor ukázať svoje kvality pred našimi fanúšikmi. Očakávam, že budeme hrať v plnej intenzite, s vášňou a že ukážeme aj kvalitu. Vedeli sme, že v prvom týždni ešte nebudeme mať chalanov z reprezentácií, chceli sme však hrať, aby hráči po voľnom období, niektorí aj po zraneniach a takisto chalani z akadémie a z partnerských klubov mali priestor ukázať sa nielen v tréningovom procese, ale aj v zápasovom režime. Už som spomínal, prečo sme chceli tohto súpera. Je to kvôli systému 3-4-3, ktorý nám dáva priestor vyskúšať si, čo by mohlo fungovať na tento spôsob hry. Zápas nám dá veľa informácií nielen o jednotlivcoch, ale aj o formáciách a o celom tíme. Tešíme sa, že opäť nastúpime pred našimi fanúšikmi,“ dodal kouč DAC-u.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FK Pohronie má výkop v sobotu 17.6.2023 o 11.00 hod, rozhodujú Kišš - Štofik, Pozor.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie sa uskutoční na trávnatom ihrisku č. 1 MOL Akadémie, vstup je voľný.

Prosíme fanúšikov, aby na parkovanie využili státie pozdĺž Viedenskej cesty. Nakoľko sa v areáli MOL Akadémie v rovnakom čase uskutoční aj firemná akcia spoločnosti Schindler, očakávame zvýšený pohyb - sledujte pokyny usporiadateľov!

Vstup do areálu je možný cez rampu pri hlavnom vchode, otvárame 45 minút pred úvodným výkopom, t.j. o 10.15 hod.

V celom areáli Akadémie platí zákaz fajčenia, požívania alkoholických nápojov a lúskania tekvicových či slnečnicových jadierok.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.