Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - SK Rapid Viedeň

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - SK Rapid Viedeň

A-TÍM
|
Preview
| po 3.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Deväť dní pred prvým súťažným zápasom absolvujú žlto-modrí generálku, v ktorej nastúpia v MOL Aréne proti štvrtému tímu rakúskej ligy. Stretnutie DAC-Rapid má výkop v utorok o 16.00 h v MOL Aréne.

Vo štvrtok 13. júla odohrá DAC úvodné stretnutie 1. predkola Konferenčnej ligy proti Dila Gori. Deväť dní pred ostrým štartom sezóny čaká žlto-modrých generálka, v ktorej si v MOL Aréne zmerajú sily s viedenským Rapidom. Výkop je v utorok 4. júla 2022 o 16.00 h.

Zverenci trénera Adriana Guľu majú za sebou štyri prípravné stretnutia, v ktorých postupne zdolali Pohronie (1:0), remizovali s Brnom aj Rapidom Bukurešť zhodne 1:1 a v sobotu vyhrali na štadióne Fehérváru 5:0. Piaty a zároveň posledný zápas letnej prípravy odohráme proti zeleno-bielemu veľkoklubu z Viedne a rekordnému majstrovi Rakúska, ktorý na jar skončil štvrtý v tamojšej Bundeslige a zahral si pohárové finále.

Zverenci 53-ročného trénera Zorana Barisica odohrajú prvý súťažný duel 22. júla v rámci 2. kola Rakúskeho pohára na pôde treťoligistu SR Donaufeld. Úvodné ligové kolo ich čaká 28. júla, kedy pocestujú do Linzu a do Konferenčnej ligy vstúpia v 3. predkole vo štvrtok 10. augusta.

Viac informácií o našom zajtrajšom súperovi SK Rapid Viedeň nájdete tu.

„Z dlhodobého hľadiska je to posledný zápas prípravného obdobia, ale pre mňa je generálkou každé stretnutie a každý jeden tréning, kde hráči ukazujú prístup, nasadenie a mentalitu. Netvrdím, že zostava proti Rapidu bude rovnaká aj v súťažnom zápase. Môže sa stať, ale bude veľmi dôležité, ako budeme pokračovať v tréningovom procese v priebehu ďalších dní. Vždy sa chystáme len na najbližší zápas. Hráme v rýchlom slede, preto bola minutáž proti Fehérváru rozložená. Dôležité bude nadviazať na efektivitu zo sobotného zápasu a postupnými krokmi ju ešte posúvať. Moje očakávania sú o dobrej kompaktnosti v obrannej činnosti a tiež pri napádaní celého tímu. Chceme ukázať aj silné prechody, čo platí na každého súpera. Po zápase s Fehérvárom som povedal, že potrebujeme lepšie kontrolovať priebeh, keď sa vyvíja priaznivo. Máme na čom pracovať, hráčom ukážeme aj video a ďalšie princípy, ktoré treba rozvíjať,“ prezradil tréner Adrian Guľa, ktorý stále nemá jasno o zložení zajtrajšej základnej jedenástky.

„Po víkende hlásili menšie zdravotné problémy Brunetti a Pinto. Verím však, že budú pripravení. Našťastie, zranenie Záhradníka nie je vážne, ale zajtra ešte k dispozícii nebude, po ľahkom otrase mozgu musí pár dní oddychovať. Dúfam, že chlapci, ktorí dostanú šancu, sa jej chopia a opäť zabojujú o svoje miesto. V sobotu sme dosiahli cenný výsledok po výkone, ktorý chceme potvrdiť v zajtrajšom zápase. Ten už má pre nás parametre súťažného stretnutia. Hráme na hlavnom štadióne, proti súperovi s veľkým menom a kvalitou. Teším sa na dobrý zápas. Počas prípravy sme chceli aspoň raz nastúpiť v MOL Aréne pred našimi fanúšikmi. Som rád, že sa to podarilo, navyše sa stretneme s mimoriadne kvalitným súperom,“ dodal 48-ročný kormidelník DAC-u.

Prípravné stretnutie DAC 1904 - SK Rapdi Viedeň má výkop v utorok 4.7.2023 o 16.00 h, rozhodujú Kružliak - Pozor, Štofik.

Informácie pre fanúšikov

Zajtrajší zápas sa uskutoční v MOL Aréne. Vstupenky sú naďalej v predaji online aj v pokladniach MOL Arény. Pre informácie ohľadom ich predaja kliknite sem.

Pre fanúšikov bude otvorená len tribúna C (sektory C1-C4 pre domácich a C5 pre hosťujúcich fanúšikov) a tiež Silver VIP. Platí voľné sedenie, vstupenky nie sú na konkrétne sedadlo. Brány štadióna sa otvárajú hodinu pred výkopom (o 15.00 h, platí aj pre VIP).

Voľný vstup majú majitelia permanentných vstupeniek na sezónu 2023/24, ktorí si ich zakúpia najneskôr do 15.00 h zápasového dňa (4.7.2023).

Priamy prenos môžete sledovať v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

article_bannerarticle_banner