Preview

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Zbrojovka Brno

Pred prípravným stretnutím DAC 1904 - Zbrojovka Brno

A-TÍM
|
Preview
| pi 23.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Druhý týždeň letnej prípravy ukončí súboj proti tradičnému českému tímu. Hrá sa v sobotu o 11.30 h v Mierove, vstupné je ľubovoľné.

Letná príprava nášho tímu odštartovala v piatok 9. júna, končíme teda jej druhý týždeň. Minulú sobotu sme odohrali aj prvý priateľský duel, v ktorom našu výraznú prevahu premenil na gól len Lukas Leginus, vďaka čomu sme nad Pohroním vyhrali 1:0.

Aj v druhom zápase nastúpime proti druholigovému tímu, tentoraz spoza rieky Morava. Našim súperom bude FC Zbrojovka Brno, ktorá po roku opustila najvyššiu českú súťaž. O návrat medzi elitu sa bude pokúšať už pod vedením nového trénerského triumvirátu, ktorému velí bývalý ligový futbalista, 56-ročný Luděk Klusáček. Vo federálnych časoch sme ho vídali v zápasoch proti DAC-u najmä v drese pražských klubov Slavie či Bohemiansu.

V československej lige sme v rokoch 1989 až 1993 narazili na Brno 6-krát, s bilanciou 3-1-2 a skóre 14:5 v náš prospech. V príprave sme si naposledy zmerali sily v januári 2020 v rámci Zimnej Tipsport ligy, keď Brno vyhralo v našej akadémii 5:0. Stretli sme sa tiež vo februári 2018 počas sústredenia v Turecku, tam zvíťazil DAC 2:1 (góly Pačinda, Herc), respektíve v januári 2015 v Brne, kde vyhrali domáci 2:0.

Viac informácií o Zbrojovke Brno nájdete tu.

Čo sa týka nášho mužstva, káder sa v priebehu tohto týždňa postupne rozrastal o navrátilcov z reprezentácií (Andzouana, Veselovský, Ramadan, Szolgai, Vitális, Záhradník) a nové posily (Kaša, Gruszkowski). Kalmár a Krstović začnú s mužstvom trénovať od budúceho pondelka.

„Tešíme sa do Mierova, je to zaujímavý a veľmi potrebný projekt, aby aj diváci v iných častiach regiónu videli na vlastnom ihrisku naše mužstvo. Postupne nám pribúdajú hráči, niektorí prišli z reprezentačných zrazov, od pondelka s nami trénuje Filip Kaša a od dnes aj Konrad Gruszkowski. Je nás teda viac, aj preto očakávam, že zajtrajší zápas bude mať ešte vyššie parametre. Brno je exligista, síce v závere sezóny nešťastne vypadol, ale minimálne polovicu súťaže mal solídnu a pôsobí u nich najlepší strelec ligy. Verím, že proti fyzicky zdatnému súperovi ukážeme naše silné stránky a chlapci zabojujú o svoje pozície,“ skonštatoval tréner Adrian Guľa smerom k zajtrajšiemu duelu.

Vzápätí kouč žlto-modrých pridal aj niekoľko ďalších informácií ohľadom stavu kádra. „Naďalej sú v tíme aj mladí chlapci ako Csóka, Žiga, Záhradník a Szolgai, ktorí majú dvere otvorené a je len na nich, aby v každom jednom tréningu a zápase ukázali svoju kvalitu. Krstović a Kalmár dostali po reprezentačnom zraze tri dni voľna naviac, pretože trénovali oveľa skôr ako my, už počas dovolenky boli v prípravných kempoch svojich národných tímov. V Dunajskej Strede sa budú hlásiť v nedeľu a od pondelka idú s nami do tréningového procesu. Jediné negatívum je zranenie Niarchosa. Našťastie, negatívne prognózy sa zatiaľ nepotvrdili a veríme, že sa vráti v čo najkratšom čase. Do zápasu nepôjde ani Aleš Čermák, hoci trénuje čoraz viac s tímom. To isté sa týka Gavrića so Szánthóm, ktorí sú už na ihrisku a v ďalšom týždni budú individuálne tréningy rozširovať aj o herné cvičenia s mužstvom. Konrad Gruszkowski má za sebou len jeden tréning, preto nechceme riskovať a pravdepodobne nepôjde do zápasovej záťaže.“

Prípravné stretnutie DAC 1904 - FC Zbrojovka Brno má výkop v sobotu 24.6.2023 o 11.30 h v Mierove, rozhodujú Smolák - Pozor, Hegedűs.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie sa uskutoční na futbalovom ihrisku v Mierove. Ľubovoľné vstupné na podporu miestneho klubu môžete umiestniť do pokladnice pri bráne.

Prosíme fanúšikov, aby sa pri parkovaní riadili pokynmi usporiadateľov a členov miestneho požiarneho zboru.

Vstup je možný cez hlavný vchod, otvárame hodinu pred úvodným výkopom, t.j. o 10.30 h. Pre fanúšikov budú v areáli pripravené bufety aj stan DAC store.

Stretnutie môžete sledovať aj v živom prenose na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

article_bannerarticle_banner