Aktuality

Predstavujeme sobotňajšieho súpera: FK TSC Bačka Topola

Predstavujeme sobotňajšieho súpera: FK TSC Bačka Topola

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 8.9.2023, Milan Vrábeľ, Krisztián Nagy (text), fktsc.com (foto)
article_banner
article_banner
article_banner

Prvú reprezentačnú prestávku v sezóne 2023/24 si spestríme priateľským zápasom proti srbskému FK TSC Bačka Topola. Už 110-ročný klub vlani slávil najlepšie umiestnenie v histórii, keď obsadil skvelé 2. miesto a aktuálne je dokonca na čele domácej súťaže. Sily si zmeriame v sobotu 9. septembra o 18.00 v TSC Aréne.

Základné údaje o súperovi:
Názov: FK TSC Bačka Topola
Rok založenia: 1913
Klubové farby: modrá a biela
Štadión: TSC Aréna - kapacita (4 500 divákov)
Mesto: Bačka Topola (takmer 12 000 obyvateľov)
Najväčšie úspechy klubu: 2. miesto v 1. srbskej lige (2022/23); 1x skupina Európskej ligy (2023/24); víťaz 2. srbskej ligy (2018/19); osemfinále Pohára Juhoslávie (1992/93).

Do zápasu nenastúpime v najsilnejšej zostave, keďže si mnoho našich hráčov plní reprezentačné povinnosti, ale na druhej strane tréner Adrian Guľa má možnosť vyskúšať hneď niekoľkých novicov. Veríme, že nám aj táto iniciatíva pomôže k lepšej časti sezóny.

FK TSC Bačka Topola slávi 110 rokov a zápasom v jej TSC Aréne prispejeme k oslavám aj my. Práve pri tomto jubilejnom výročí píše klub najkrajšiu históriu. 2. miesto v poslednej sezóne je totiž jeho najlepším umiestnením vôbec a kroniku prepisuje veľkými písmenami aj na medzinárodnej scéne. Do pohárovej Európy sa kvalifikoval len druhýkrát v dejinách a aj keď nezvládol play-off Ligy majstrov proti Sportingu Braga, tak jeho posun do skupiny Európskej ligy tiež nemá obdoby.

Do skupiny mu navyše boli vyžrebovaní samí atraktívni súperi. Sily si náš najbližší protivník, ktorý tiež sídli v prevažne maďarsky hovoriacom regióne, zmeria s West Hamom, Olympiakosom a Freiburgom. Počas leta sa oslabil najmä o Petara Ratkova, ktorý si upísal RB Salzburgu, ale celkovo sa skôr posilnil. Verí preto, že v druhej najprestížnejšej európskej súťaži nebude len do počtu.

Nový ročník srbskej Super Ligy začal vynikajúco. Body stratil jedine v 1. kole proti Partizanu Belehrad, ktorý ako jediný v súťaži dokázal preraziť jeho obranné rady. Ďalších 5 zápasov už vyhral, navyše neinkasoval, a vďaka tomu sa vyšvihol na čelo tabuľky. Od nášho jediného stretu, ktorý prebehol počas tureckého sústredenia v januári 2022, výrazne nabral na sile. Výsledkom vtedy bola remíza 1:1. Z nášho tímu sa presadil Dominik Veselovský, za TSC vyrovnal práve spomenutým Ratkov.

Káder pod vedením Žarka Lazetića (na lavičke od novembra 2021) tvoria takmer výlučne hráči srbskej národnosti. Nachádzajú sa v ňom aj traja reprezentanti do 21 rokov (Mateja Đorđević, Veljko Ilić a Miloš Pantović), ktorí zajtra nebudú k dispozícii. Hodnota celého mančaftu je podľa transfermarktu 21,98 miliónov eur, kdežto naše mužstvo je aj s najčerstvejšími posilami cenené na 12,76 miliónov eur.

Zajtrajšie stretnutie si môžete pozrieť aj v živom prenose na oficiálnom YouTube kanáli FK TSC Bačka Topola.

article_bannerarticle_banner