Prípravné stretnutie: DAC 1904 - MFK Vyškov 1:4 (1:0)

|
Zápas
| so 6.7.2024, Kiss Balázs, Milan Vrábeľ

Prípravné stretnutie DAC 1904 : MFK Vyškov 1:4 (1:0)

Tentoraz sme nastúpili v domácom prostredí a naším súperom bol štvrtý celok z minulej sezóny českej druhej ligy. Zápas trval netradične 4x30 minút namiesto klasických 2x45 minút a Xisco Muñoz po odohraní prvých 60 minút poslal na ihrisko úplne novú jedenástku. V kádri stále chýbal Matej Trusa, ktorý má problémy s kolenom, ale pre zranenia absentovali aj Bartol Barišić, Norbert Balogh a Konrad Gruszkowski.

V prvých 60 minútach sme boli aktívnejším tímom, a hoci sme súperovu bránu nedržali pod neustálym tlakom, v 38. minúte sme sa predsa ujali vedenia skvelým gólom Mátého Tubolya. Bola to prvá trefa našej prvej letnej posily vo farbách nášho mužstva.

Po hodine hry prišli striedania a hostia tiež vymenili približne dve tretiny svojich hráčov. To sa takmer okamžite ukázalo na ich výkone, pretože Tomáš Zajíc skóroval už v 61. minúte. Okrem dvoch pokusov Redziča a Herca sme neboli nebezpeční pred českou bránkou, zatiaľ čo Vyškov zvýšil silu svojich útokov a strelil ďalšie tri góly, a tak zásluhou Terrella Egbriho, Daniela Mbonu a Paola Sciortina stanovil konečné skóre na 1:4.

Náš ďalší prípravný zápas odohráme proti Győri ETO, tiež na trávnatom ihrisku Akadémie MOL. Stretnutie sa uskutoční v piatok 12. júla o 10:30 hod.

DAC 1904 - MFK Vyškov 1:4 (1:0)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 6.7.2024, 10.30 h, polojasno, +28°C
Góly: 38. Tuboly 1:0, 61. Zajíc 1:1, 79. Egbri 1:2, 93. Mbonu 1:3, 116. Egbri 1:4
ŽK: 47. Ulbrich
Počet divákov: 300
DAC, 1. polčas: Popović - Yapi, Csinger, Kačaraba, Flis, Mendez - Vitális, Dimun, Tuboly - Dolček, Niarchos. 2. polčas: Kaltsas - Záhradník, Lami, Kaša, Brunetti, Andzouana - Bősze, Káčer, Herc - Almási, Redzic. Tréner: Xisco Muňoz.
Vyškov: Borek - Piško, Ulbrich, Svoboda, Lacík, Vedral, Schön, Šterba, Sylla, Zajíc, El Azzouzi. Náhradníci: Hrubý, Kamara, Sekou, Novák, Sciortino, Mbonu, Conde, Antonio, Egbri, Němeček, Nghabo. Tréner: Jan Kameník.