Prípravné stretnutie: FC DAC 1904 - Pohang Steelers 1:0 (0:0)

A-TÍM
|
Aktuality
| po 9.2.2015, Nagy Krisztián

DAC dnes v rámci herného sústredenia v Turecku gólom Ujlakyho porazil kórejského súpera 1:0.

Stretnutie sa uskutočnilo v Beleku, vzdialenom od nášho hotela niečo vyše štyridsať kilometrov. Oproti sobotňajšiemu súboju s Ostravou urobil tréner Marić deväť zmien, v základe nastúpili len Štepanovský a Szarka.

Pohang Steelers je historicky najúspešnejším klubovým tímom Ázie, trikrát vyhral tamojšiu Ligu majstrov a je štvornásobným juhokórejským majstrom. Začali sme proti nemu aktívne, s vysokým napadaním si súper dlho nevedel dať rady a z úvodného tlaku mohli skórovať Szarka a Štepanovský. Pohang v priebehu 90 minút vyslal na Perneckého prvú a jedinú strelu až 15 minút pred koncom. Naopak, v 57. mal gól na hlave Kwin, jeho hlavičku po rohu Szabóa však brankár vyrazil. Rozhodnutie padlo v 87. min, keď sa lopta po osi Szabó-Sabler dostala ku Krištovi, jeho strela sa odrazila od žrde a Ujlaky ju pohotovo dorazil do siete. Gól sme strelili po 271 minútach.

Vo štvrtok 12. februára o 14.45 hod miestneho času nás čaká posledný zápas v rámci herného sústredenia, v športcentre WOW 2 sa stretneme s bosnianskym NK Široki Brijeg.

Gól: 87. Ujlaky

DAC: Pernecký - Szépe, Tóth, Kwin, Szabó - Ľupták - Ujlaky, Horváth, Sarr (72. Krišto), Štepanovský (46. Brašeň) - Szarka (77. Sabler). Tréner: Tomislav Marić.