Prípravné stretnutie: FK Austria Viedeň - FC DAC 1904 4:0 (0:0)

A-TÍM
|
Aktuality
| st 5.7.2017, Timár Filip

Žiaľ ani druhé prípravné stretnutie pred štartom novej sezóny pre naše farby nedopadlo dobre. Proti Austrii Viedeň to opäť boli dva diametrálne odlišné polčasy. Najmä v druhej 45-minútovke sme kopili chyby, ktoré súper potrestal a rozhodol o svojom jednoznačnom víťazstve 4:0 (polčas 0:0).

Po majstrovskom Salzburgu narazil DAC aj na druhý tím uplynulej sezóny v Rakúsku, viedenskú Austriu. Tréner Marco Rossi sa musel zaobísť bez štvorice Huk, Šatka, Šafranko a Macej, ktorí dostali týždeň voľna. Naďalej chýba aj Davis. Kvôli menším zraneniam absentovali Kwin, Čmelík, Kontár, Almási a Mészáros, počas predzápasovej rozcvičky pribudol na zoznam aj Aluku.

Ďalšie tri prípravné stretnutia pred štartom sezóny odohráme už v domácich podmienkach. Ten najbližší je na programe v sobotu 8. júla o 18.00 h, kedy v našej Akadémii privítame poľský druholigový tím TS Podbeskidzie Bielsko-Biala.

FK Austria Viedeň - FC DAC 1904 4:0 (0:0)

Hralo sa v Akadémii Austrie, Viedeň, Rakúsko, 5.7.2017 o 18.30 h, bolo slnečné počasie, +30°C

Góly: 50. Mervó (vlastný), 66. Friesenbichler (z penalty), 75. Jonović, 80. Monschein

DAC: Slávik - Živković, Kocsis, Koštrna, Kosorin - Ljubičić - Simon, Ľupták - Pačinda, Mervó, Vida. Striedali: Száraz - Pagáč, Domonkos, Moďoroši, Sandal, Divković, Bajić, Špiriak. Tréner: Marco Rossi.

Austria: Pentz, Jonović, Martschinko, Borković, Gluhaković, Cancola, Pejic, Blauensteiner, Prokop, Serbest, Friesenbichler. Striedali: Monschein, Grunwald, Salamon, Pires. Tréner: Thorsten Fink.