|
Zápas
| so 14.8.2021, Milan Vrábeľ
article_banner

Výsledkovo nevydarenému začiatku ročníka naďalej nie je konca. Oproti súboju so Sereďou sme sa herne zlepšili, boli sme aj nebezpečnejší, no nestačilo to. Draví domáci tiež bojovali, dostali sa aj k niekoľkým gólovým príležitostiam a jednu z nich premenili. Vzhľadom na priebeh stretnutia sa tak musíme uspokojiť aj s bodom.

Pri pohľade na predošlý ligový zápas nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Tréner Németh rozhodol o začiatku na lavičke pre Brunettiho, Njieho a Taiwa a svoju dôveru vložil do Nicolaescuho, Andzouanu a premiéru v našich žlto-modrých farbách zase mala najnovšia akvizícia, Dimun. Aktívnejšie začali domáci, no prvú vážnejšiu príležitosť sme si vypracovali my. Po útoku po ľavej strane sa lopta odrazila k Verovi, náš pravý obranca sa v dobrej pozícii netrafil ideálne. Opraty zápasu sme však postupne prevzali do svojej moci. Prišli tak ďalšie naše nádejné akcie, no tie často ukončovali nepresnosti. Prvé zakončenie domácich prišlo až v 18. minúte, aj to Twardek mieril len do bočnej siete. O štyri minúty sa Nicolaescu dostal na dostrel bránky tesne pred šestnástku, no jednalo sa o slabší pokus. V 26. minúte mal po presadení sa Šimčáka na ľavom krídle gól na hlave Sukisa, no chýbal mu kúsok k zakončeniu do prázdnej bránky. O minútu sme si zase zaujímavú akciu vypracovali my, Nicolaescu dostal pas do šestnástky, šikovnou pätičkou sa pripravil gólovú príležitosť Andzouanu, no pohotový zákrok domácich túto snahu predsa len ukončil. V poslednej chvíli sme v 32. minúte hasili aj my, a to konkrétne Ciganiks, keď Twardek pri nábehu do šestnástky našiel Svobodu, o ktorého blok nebezpečného zakončenia sa postaral až v poslednej chvíli. O päť minút už pri nás stála šťastena, Duda z rohového kopu našiel Sukisu, ktorý nebezpečne vypálil z prvej, no podržal nás až fantastický zákrok Jedličku. V 40. minúte našiel Ciganiks na hranici pokutového územia Schäfera, náš maďarský reprezentant sa pokúsil o veľmi rozumné, technické zakončenie, no žiaľ, aj tento pokus sa medzi tri žrde nedostal. O päť minút sme mohli vsietiť gól do šatne, Divković z pravého krídla našiel pred bránkou Nicolaescuho, ktorý nebezpečne zakončil z prvej, no jeho pokus len tesne nenašiel pravú žrď. V polčase, v ktorom oba tímy mohli skórovať, no prevahu sme mali my, ale gól diváci nevideli.

Druhé dejstvo sme začali so zmenou. Veru nahradil Davis, ktorý sa po návrate z reprezentácie Panamy na Gold Cupe ukázal v našom drese premiérovo v novej sezóne. V 52. minúte sa po našej kvalitnej akcii prebil do šestnástky Schäfer, po súboji spadol, ale rozhodca nedovolený zákrok nevidel. O štyri minúty sa Divković šikovnými kľučkami dostal k nebezpečnému zakončeniu z ostrého uhla, nastrelil len bočnú sieť. Aj v druhom polčase sme boli lepším celkom, dokonca sme lepšie kombinovali, podstatne viac sme dusili súpera, no dlhú dobu viazla finálna fáza. Veci sa začali diať až v druhej polovici 2. polčasu. V 72. minúte si Divković potiahol loptu až k šestnástke, z dobrej pozície aj zakončil, no priestor troch žrdí tesne minul. V podobnej situácii sa v tej istej minúte ocitol Nicolaescu, ktorý však tiež loptu tesne medzi tri žrde nedopravil. Trestuhodne sme však pri stupňujúcom sa tlaku zavraždili tisícpercentnú príležitosť v 74. minúte. Divković poslal loptu cez celé pokutové územie na absolútne voľného Moumouho, ktorý z necelých dvoch metrov trafil namiesto prázdnej bránky len pravú žrď! Trest pri zakončení Sukisu ešte o minútu neprišiel, keďže nebol dostatočne razantný, no v 78. minúte už bolo všetkému inak. Sukisa sa s ľahkosťou dostal cez brániaceho hráča, našiel pred bránkou stojaceho Niarchosa, a ten, na rozdiel od nás, priestor troch žrdí našiel až moc presne - 1:0. Po inkasovanom góle sme zostali zaskočení, kým súper ako keby dostal krídla navyše. Definitívu nám mohol dať v 83. minúte Sukisa, no po presnom centri od Šimčáka bránku hlavou nenašiel. Aktívny Šimčák mal aj strelu pod brvno a domácich sme dlhšiu dobu nevedeli vytlačiť spred našej bránky. Až minútu pred koncom riadneho hracieho času mal Dimun na kopačkách gólový debut, no z pár krokov netrafil ideálne loptu. Čestný a trochu šťastný gól sa podaril až v nadstavenom čase. Jeden z mnohých centrov poslal Moumou na Sharaniho hlavu, na ktorého nie príliš prudkú hlavičku Ravas siahol, no lopta predsa len skončila v bránke - 1:1. V absolútnom závere sa domáci mohli postarať o víťazný gól, no všetky snahy zastavil tesný ofsajd. Výsledkom bola deľba bodov.

Chceli a potrebovali sme tri body, no po vývoji stretnutia musíme byť vďační aj za jeden. Pozitívnu vlnu tak budeme hľadať v 2. kole Slovnaft Cupu. Náš premiérový zápas v novom ročníku slovenského pohára odohráme v stredu 18. augusta o 17:00 na pôde štvrtoligových Veľkých Loviec. Ligový zápas je zase na programe budúci týždeň v nedeľu, kedy na našom štadióne privítame Trenčín.

Antal Németh, DAC: „Myslím si, že po takomto zápase nie je vhodné, nie je jednoduché povedať, že sme hrali dobre. Nevyhrali sme totiž. Zápas sme mali v rukách, mali sme veľa šancí. Vedeli sme, čo máme očakávať od súpera. Vedeli sme, že je to bojovný súper, bude hrať na kontry a z jednej aj dal gól. My sme s trochou šťastia potom aspoň v závere vyrovnali. Chceli sme však tri body. Mali sme zápas v rukách a mali sme ho vyhrať.“
Pavel Šustr, Senica: „My sme dnes chceli súpera prekvapiť trochu iným rozostavením a dostať ho pod tlak. To sa nám aj podarilo. Vrátili sme sa k hre, ktorá je viac orientovaná na defenzívu. Futbal nám proti Trnave nejaký bod navyše dal, no teraz nám body vzal gólom v závere. Nezostáva nám nič iné, len ďalej pracovať a sústreďovať sa na naše výkony.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Senica - DAC kliknite SEM!!!

FK SENICA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:0)