Rozhovor

Vitalis Milán: Chýbalo päť centimetrov...

Vitalis Milán: Chýbalo päť centimetrov...

A-TÍM
|
Rozhovor
| po 13.11.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Cséfalvay Á.András
article_banner
article_banner
article_banner

„Podľa priebehu prvého polčasu sme mali po 45 minútach vyhrávať o viac gólov.“ Stredopoliar maďarskej reprezentácie do 21 rokov sa v ligovom zápase objavil v našej základnej zostave druhýkrát.

„V týždni pred zápasom som podľa tréningov vedel, že do základnej zostavy pôjdem buď ja, alebo Miro Káčer. Veril som, že dostanem šancu od prvej minúty, no naisto som to vedel až po taktickej porade. Podľa priebehu prvého polčasu sme mali po 45 minútach vyhrávať o viac gólov. Aj v druhom polčase sme takmer neustále útočili, hoci to už išlo o čosi ťažšie. Jednoznačne musíme ešte viac potrénovať na zakončení. Je neakceptovateľné, že sme z toľkých šancí nedokázali skórovať,“ povedal na margo sobotňajšieho ligového stretnutia DAC-Ružomberok (1:1) Milán Vitális, ktorý nastúpil siedmykrát v Niké lige, z toho druhý raz sa ocitol v úvodnej jedenástke.

Vo „festivale nevyužitých šancí“, ako víkendový zápas nazval tréner Adrian Guľa, mal veľmi blízko ku gólu aj Milán. V 17. minúte po Hercovom centri napálil loptu do pravej žrde. „Chýbalo možno päť centimetrov, ale aspoň dorážka mohla skončiť v bránke, lenže aj Čermák hlavičkoval len do brvna. Je to veľká škoda, ale ešte viac ma mrzí moja strela, ktorá išla tesne nad. Sme sklamaní, koľko gólových príležitostí sme nevyužili. Súper dal gól v podstate bez toho, že by zaútočil. Po rohu sa lopta poodrážala v našej šestnástke, a jasne, že im sa to odrazí od žrde do bránky. Taký je futbal, doplatili sme na nevyužité príležitosti,“ dodal mladý stredopoliar, ktorý sa od včera pripravuje s maďarskou reprezentáciou do 21 rokov na zápasy kvalifikácie o postup na ME proti Španielom a Škótom.