Aktuality

Z Dinama Záhreb k nám prestupuje Bartol Barišić

Z Dinama Záhreb k nám prestupuje Bartol Barišić

A-TÍM
|
Aktuality
| st 6.9.2023, Nagy Krisztián
article_bannerarticle_banner

Dvadsaťročný odchovanec Dinama Záhreb podpísal s naším klubom štvorročnú zmluvu.

Pokračujeme v posilňovaní mužstva: do kádra DAC-u pribudol 20-ročný útočník Bartol Barišić. Vedenie nášho klubu sa dohodlo s Dinamom Záhreb na prestupe chorvátskeho mládežníckeho reprezentanta, ktorý následne podpísal štvorročnú zmluvu.

Bartol Barišić (nar. 1. januára 2003) je rodákom zo Záhrebu a odchovancom tamojšieho Dinama. Najlepší strelec akadémie záhrebského veľkoklubu, už v sedemnástich si v drese áčka odkrútil prvoligový debut. V drese druhého tímu Dinama nastrieľal v II. lige 10 gólov. Vo štvrťfinále mládežníckej Ligy majstrov proti Benfice Lisabon vypomohol aj tímu do 19 rokov. Minulú sezónu začal na hosťovaní v NK Istra, od augusta však pôsobil v slovinskom NK Domžale, kde si v lige pripísal 25 štartov a 7 gólov, kým v pohári mal bilanciu 2/2. Chorvátsko reprezentoval vo všetkých kategóriách od U14 až po súčasnú U20, celkovo v nich nazbieral cez 30 štartov. Veríme, že odteraz bude svoje strelecké kvality potvrdzovať v našich farbách.

„Prežívam výborné pocity, som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou tohto skvelého klubu. Prichádzam do kvalitnej súťaže a fantastického prostredia, ktoré ponúka všetko, čo hráč v mojom veku potrebuje pre svoj rozvoj. Veľmi sa teším na tento nový krok v mojej kariére, chcem pomáhať mužstvu gólmi a asistenciami. Verím, že fanúšikom spôsobím veľa radosti. Som hladný po góloch a v mojej povahe je ísť v zápasoch aj tréningoch vždy na sto percent,“ skonštatoval po podpise zmluvy nový útočník nášho mužstva, ktorý bude v najkrajšom drese na svete nastupovať s číslom 11.

„Bartol je hráč s danosťami, ktoré ho predurčujú k tomu, aby sa v budúcnosti stal kanonierom. Má čuch na góly, čo ukázal počas svojej kariéry počnúc akadémiou, cez druhý tím Dinama Záhreb, až po pôsobenie v prvej slovinskej lige v minulej sezóne. Ako stredný útočník je veľmi pohyblivý, má výborné zakončenie. Zároveň je veľmi pracovitý a svojou aktivitou vytvára neustály tlak na súperovu obranu. Dostane u nás priestor na ďalší rast, pričom už ale potvrdil, že sa dokáže presadiť aj medzi dospelými. Prajem mu veľa úspechov a gólov v našom drese,“ povedal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

Bartol, vítame ťa v našom klube a držíme palce!