Aktuality

Zoran Záhradník hráčom DAC-u

Zoran Záhradník hráčom DAC-u

A-TÍM
|
Aktuality
| st 22.2.2023, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor
article_banner
article_banner
article_banner

Jeden z najväčších talentov slovenského futbalu prichádza na hosťovanie do konca sezóny, s následnou trojročnou opciou.

Včera večer, v záverečných hodinách zimného prestupového okna, sa Zoran Záhradník stal hráčom DAC-u. Vedenie nášho klubu sa dohodlo s Michalovcami na hosťovaní 17-ročného útočníka do konca aktuálnej sezóny. DAC získal aj následnú opciu na tri roky.

Zoran Záhradník (nar. 19. augusta 2005) je odchovancom Zemplínu Michalovce, v klube začínal už ako šesťročný. Ligový debut v seniorskom áčku si okrútil vo veku 16 rokov a 2 dni, pričom iba jediný deň ho delil od vyrovnania rekordu Andreja Rendlu. Ten 14. októbra 2006 debutoval v najvyššej súťaži deň po 16. narodeninách.

„Zoran je jeden z najtalentovanejších slovenských futbalistov svojej vekovej kategórie. Prvotným cieľom je dostať ho do nášho tréningového procesu a čo najlepšie ho pripraviť pre dospelý futbal. V najbližších štyroch mesiacoch bude trénovať s naším áčkom a v rámci striedavého štartu nastupovať v drese šamorínskej farmy,“ prezradil Jan Van Daele, športový riaditeľ nášho klubu.

Zoro si doteraz pripísal 15 štartov vo Fortuna lige, ten posledný minulú sobotu práve v súboji proti nášmu mužstvu. Nastupuje najmä na hrote útoku, doma sa však cíti aj na krídelných pozíciách či v strede poľa.

„Som veľmi rád, že v mojej kariére nastala takáto zmena. Teším sa na príležitosť pravidelne hrávať mužský futbal v druholigovom Šamoríne. Následne by som sa chcel presadiť do základnej zostavy Dunajskej Stredy, rád by som už v blízkej budúcnosti strieľal góly za DAC,“ povedal po podpise zmluvy člen reprezentácie do 19 rokov. V minulosti nastupoval aj vo výberoch Slovenska do 17 a 18 rokov.