Aktuality

Zsolt Kalmár prestupuje do Fehérvár FC

Zsolt Kalmár prestupuje do Fehérvár FC

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 11.8.2023, Nagy Krisztián
article_banner
article_banner

Dvadsaťosemročný maďarský reprezentačný stredopoliar po šiestich rokoch opúšťa DAC. Ďakujeme za všetko, Zsolti!

Po šiestich rokoch sa cesty DAC-u a Zsolta Kalmára rozchádzajú. Vedenie nášho klubu sa dohodlo s Fehérvár FC na prestupe 28-ročného maďarského reprezentanta.

Rodák z Győru prišiel na Žitný ostrov v auguste 2017 z Lipska, najskôr na hosťovanie, ktoré sa neskôr zmenilo na trvalý prestup. Dlhoročný kapitán mužstva si dres DAC-u obliekol celkovo v 148 súťažných dueloch, zaznamenal v nich 48 gólov. V lige si pripísal 121 štartov a 43 gólov, vďaka čomu je druhým najlepším strelcom prvoligovej histórie DAC-u.

„Po mnohých úspešných rokoch som hľadal novú výzvu v mojej kariére, a som rád, že mi klub vyšiel v ústrety. Odchádza sa mi nesmierne ťažko, v Dunajskej Strede som sa cítil ako doma, DAC bol môj domov, zažil som tu krásne roky. Vždy budem s láskou spomínať na celý klub aj fanúšikov a verím, že sa s nimi budem stretávať na zápasoch reprezentácie,“ povedal na rozlúčku dlhoročný kapitán mužstva.

„Sú v živote veci, ktoré sa nevyvíjajú vždy podľa želania zúčastnených strán. Taký je aj náš prípad so Zsoltim. V predošlých rokoch klub stál vždy pri ňom, aj v náročných časoch, a dostal od nás maximálnu podporu, aby sa čím skôr vrátil na trávniky. Napriek tomu, že obidve strany túžili po ďalšej spolupráci, posledné mesiace ukázali, že spolu nám to už nepôjde. Po dlhých rozhovoroch sme sa rozhodli, že klub Zsoltimu povolí prestup do Fehérváru. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale pochopili sme, že pre klub aj hráča je to najlepšie rozhodnutie. Do ďalšej kariéry mu prajeme hlavne veľa zdravia a mnoho úspechov. Zsolt zostane súčasťou histórie klubu a som presvedčený, že v budúcnosti sa môžu naše cesty znova stretnúť. Našim fanúšikom, pre ktorých je klub dôležitý a ktorí sú rovnako sklamaní z odchodu Zsolta, by som chcel odkázať: prešli sme si viacerými zložitými obdobiami, ale pri pohľade na uplynulé roky vidíme, že klub je čoraz silnejší, úspešnejší a čoraz viac sa blížime k dosiahnutiu našich cieľov. Inak tomu nebude ani v tejto sezóne,“ vyhlásil majiteľ klubu Oszkár Világi.

Zsolt! Ďakujeme za množstvo nádherných momentov a krásnych spomienok a prajeme veľa úspechov do ďalších rokov!

article_bannerarticle_banner