Pred zápasom Ružomberok - DAC 1904: S poučením z minulej sezóny

A-TÍM
|
Preview
| pi 18.10.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Po októbrovej reprezentačnej prestávke pokračuje pre nás ligová súťaž na Liptove. Stretnutie Ružomberok-DAC má výkop v sobotu o 15.30 h.

Štvrtý u šiesteho

V druhej reprezentačnej prestávke sezóny odišlo do svojich výberov až sedem hráčov nášho mužstva. V priebehu tohto týždňa sa postupne vracali do klubu, posledný z nich, Yhoan Andzouana, sa pripojil k spoluhráčom až dnes.

Tréningový proces preto v uplynulých dvoch týždňoch doplnili hráči z devätnástky, viacerí z nich zasiahli aj do prípravného zápasu v Győri. V ňom sme minulú sobotu vyhrali 3:1, dva góly dosiahol netypický strelec Alejandro Mendez, tretí pridal z penalty Matej Trusa.

Dnešný doobedňajší tréning teda už prebiehal v kompletnom zložení, po ňom nasledoval obed a odchod na Liptov. V autobuse chýbali zranení Milan Dimun, Benjamin Száraz, Damir Redzic a Konrad Gruszkowski, naopak, výpravu doplnil 16-ročný talentovaný útočník Andrej Zápražný.

„Všetky doterajšie zápasy proti Ružomberku boli náročné a vyrovnané. Domáci sa vyznačujú veľkou bojovnosťou, majú jasné princípy hry. Vieme, čo nás čaká, máme s nimi dosť skúseností z minulej sezóny a sledovali sme aj ich vystúpenia v tej aktuálnej. Musíme byť agresívni v súbojoch a dať si pozor na štandardné situácie a tiež dlhé lopty súpera. Ružomberčania prehrali posledné dva zápasy, určite to budú chcieť zmeniť, preto potrebujeme byť od prvej minúty pozorní. Pôjde o dôležité body v boji o hornú šestku, chcem od mužstva, aby ukázalo víťaznú ambíciu. Po zajtrajšom zápase nás čakajú v lige dva domáce súboje, radi by sme natiahli pozitívnu sériu,“ povedal krátko pred odchodom na dolný Liptov tréner Xisco Muňoz.

Zajtra odštartuje pre nás séria piatich stretnutí v priebehu 15 dní, z nich je jeden pohárový (Šaľa-DAC) a štyri ligové (vonku Ružomberok, doma Košice a Podbrezová, vonku Komárno).

MFK Ružomberok: Vyrovnaná bilancia

Ružomberok písal na jar krásny príbeh, keď víťaznou šnúrou vyvrátil prognózy a prebojoval sa do hornej šestky. V máji pridal triumf v Slovnaft Cupe, druhý v klubovej histórii. Zaznamenal aj úspešný vstup do novej sezóny, dostal sa až do play-off Konferenčnej ligy.

Zverencom 42-ročného českého trénera Ondřeja Smetanu patrí po 10. kole 6. priečka. Podobne ako DAC odohrali iba 9 zápasov, pričom zaznamenali vyrovnanú bilanciu 3-3-3, dokonca aj skóre majú zhodné (12:12). Tie tri prehry utrpeli v posledných štyroch kolách.

Čo sa týka domácich vystúpení, na vlastnom štadióne porazili Trenčín a Podbrezovú (zhodne 1:0), body stratili po remízach s Banskou Bystricou (1:1) a Michalovcami (2:2). Posledné vystúpenie pred svojím publikom im nevyšlo, Skalici podľahli 1:2.

Pred reprezentačnou prestávkou sa Ruža predstavila v Košiciach, kde prišla nielen o všetky tri body (1:2), ale aj o vylúčeného obrancu Matúša Malého. Ten pre trest zajtra nenastúpi. V nervóznom závere videl červenú kartu aj tréner Smetana.

V strede predošlého týždňa si splnili postupovú povinnosť v 3. kole Slovnaft Cupu, keď vyhrali na pôde treťoligistu z Podkoníc 3:2. Víťazný zásah zaznamenal Jan Hladík v 85. minúte. Českému útočníkovi to padá aj v lige, spolu s Martinom Chrienom je najlepším strelcom mužstva - obaja sa presadili trikrát.

História

V 27-tisícovom Ružomberku sa hrá organizovaný futbal od roku 1906. Prvýkrát sa do najvyššej súťaže dostali v roku 1997, odvtedy sú nepretržite jej súčasťou. Vrchol prišiel v ročníku 2005/06, keď pri stom výročí založenia klubu oslavovali zisk double. Ďalšiu cennú trofej pridali na jar tohto roka po spomínanom víťazstve v Slovenskom pohári.

Naša vzájomná história sa píše tiež od jesene 1997 a má už 51 dielov. Vonku sme z 28 pokusov dokázali 5-krát vyhrať a v 10 prípadoch remizovať. Ak berieme do úvahy len posledných 12 vystúpení na ružomberskej pôde, v nich sme prehrali dvakrát, pri piatich remízach a piatich víťazstvách.

V minulej sezóne sa všetky štyri vzájomné ligové duely skončili remízou (vonku dvakrát 1:1, u nás 1:1 a 0:0). Okrem toho sme na seba narazili aj vo štvrťfinále Slovnaft Cupu, v závere februára v MOL Aréne, kde napriek našej prevahe dosiahol gól len hosťujúci Chrien.

V týchto piatich súbojoch minulého ročníka sme na ružomberskú bránu vyslali spolu 98 striel, z ktorých 28 smerovalo medzi tri žrde. Súper si pripísal iba 35 streleckých pokusov, z toho 15 trafilo bránku. Na góly to však skončilo 3:4 pre MFK... Verme, že v novej sezóne bude efektivita na našej strane.

Strelci DAC-u proti Ružomberku v najvyššej súťaži:
4 - Kweuke, Pačinda
3 - K. Vida, Ramirez
2 - Čaušić, Černák, Bayo, Kalmár, Krstović
1 - Zsákovics, Suchánek, N´lend, Koejoe, Struhár, Helísek, Harsányi, Delarge, Ujlaky, Sabler, Szarka, Horváth, Šafranko, Davis, Živković, Šatka, Ljubičić, Taiwo, Andzouana, Lamkel Zé, Moumou, Dimun, Nebyla, Trusa, Barišić, Koné
(hrubým hráči z aktuálneho kádra)

Kde sledovať zápas?

Priamy prenos zo stretnutia môžete sledovať na nasledovnom kanáli:

Živý textový prenos si môžete prečítať na našej webstránke.

Usmernenie pre fanúšikov a informácie o vstupenkách si môžete prečítať tu.

Program 11. kola Niké ligy 2024/25:
Sobota, 19. októbra 2024, 15.30: Trenčín-Skalica, Michalovce-Košice, Ružomberok-DAC, 18.00 h: Trnava-Slovan
Nedeľa, 20. októbra 2024, 15.30: Žilina-Banská Bystrica, Komárno-Podbrezová

Stretnutie 11. kola Niké ligy MFK Ružomberok - DAC 1904 začína zajtra o 15.30 h, rozhodujú Kružliak - Pozor, Štrbo.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Ružomberka vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!