Aktuality

Náš tím U13 získal zlato na II. DAC CUP

Náš tím U13 získal zlato na II. DAC CUP

AKADÉMIA
|
Aktuality
| so 1.6.2024, Kiss,FAA
article_banner
article_banner
article_banner

Po minuloročnom treťom mieste sa tento rok mohli hráči nášho tímu U13 postaviť na najvyšší stupienok víťazov na DAC CUP, organizovanom už po druhýkrát v MOL Akadémii.

Tento rok na turnaji mládeže U13, ktorý sa konal cez víkend 25. – 26. mája, sa zúčastnilo šesť futbalových tímov zo šiestich krajín. Na dvojdňovom športovom podujatí sa okrem mladých hráčov DAC 1904 zúčastnili aj mládežnícke tímy ETO FC Győr (Maďarsko), Slavia Praha (Česká republika), Legia Varšava (Poľsko), Austria Viedeň (Rakúsko) a Aston Villa (Anglicko).

Štyri zo šiestich tímov sa zúčastnili už aj na minuloročnom prvom ročníku DAC CUP, zatiaľ čo tímy Austrie Viedeň a Slavie Praha hrali na turnaji po prvýkrát. Ani tentoraz nebola núdza o veľkolepé akcie a urputné súboje. Po záverečnom hvizde prišlo na rad slávnostné vyhodnotenie, na ktorom sa na najvyšší stupienok postavili mladíci našej akadémie, zverenci trénera Norberta Farkasa, ktorí predbehli ETO Győr a Austriu Viedeň.

V rámci príprav na medzinárodné športové podujatie organizátori urobili všetko pre to, aby deti mohli hrať futbal v čo najlepších podmienkach a po skončení dvojdňového turnaja sa vrátili domov s nezabudnuteľnými zážitkami. „Je to 10 rokov tvrdej práce našej akadémie, že tieto dlhoročné tradičné kluby vôbec prijali naše pozvanie na turnaj.Na základe pozitívnych ohlasov môžeme byť hrdí ako na organizáciu, tak aj na účasť na turnaji. To, že sme turnaj vyhrali, je už len čerešničkou na torte. Dôležitejšia je skutočnosť, že náš regionálny tím bol konkurencieschopný s elitnými tímami z Viedne, Prahy, Birminghamu, Varšavy a Győru,“ povedal Krisztián Németh, riaditeľ Akadémie DAC.

Individuálne ocenení hráči II. DAC CUP U13:

Najlepší brankár: Dominik Jerábek (Slavia Praha)

Najlepší hráč turnaja: Benni Jukic (Austria Wien)

Najlepší strelci: Bugledits Barnabás (ETO FC Győr), Niklas Lueger (Austria Wien)

All Star tím II. DAC CUP U13:

Jerábek Dominik (SK Slavia Praha)

Coley Chris (Aston Villa)

Lipinski Cyprian (Legia Warszawa)

Varga Máté (ETO FC Győr)

Lugger Nikolas (FK Austria Wien)

Ulreich Matteo (FK Austria Wien)

Renardson Hayden (Aston Villa)

Jukic Benni (FK Austria Wien)

Bugledits Barnabás (ETO FC Győr)

Wandowicz Franek (Legia Warszawa)

Németh Levente (DAC 1904)

article_bannerarticle_banner