Rozhovor

Matej Trusa: Dobrá previerka pred Európou

Matej Trusa: Dobrá previerka pred Európou

A-TÍM
|
Rozhovor
| st 5.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

„Keď dám gól, je to bonus, ale v súťažných zápasoch je jedno, kto sa presadí.“ Dva zápasy, dva góly. S takouto bilanciou začal svoje pôsobenie v našom klube Matej Trusa.

„Odohrali sme dobrý zápas proti kvalitnému súperovi, bola to dobrá previerka pred európskou súťažou. Dôležité bolo zvládnuť toto stretnutie. S dvomi gólmi v dvoch zápasoch som spokojný, ale včera som mohol dať ešte jeden. Dôležité však je, že sa nám darí tímovo. Keď dám gól, je to bonus, ale v súťažných zápasoch je jedno, kto sa presadí,“ povedal Matej Trusa po poslednom zápase letnej prípravy, v ktorom sme v utorok v MOL Aréne porazili Rapid Viedeň 4:2.

Prestup 22-ročného útočníka z Plzne sa dotiahol až minulú sobotu a v ten deň hneď aj nastúpil na pôde Fehérvár FC. Len štyri minúty po príchode na ihrisko strelil svoj prvý gól v našich farbách, včera pridal druhý. Proti Rapidu nastúpil v základe, a hoci začal na krídle, v priebehu zápasu si s Krstovićom a Ramadanom často menili pozície. „Tréner nám dal nejakú šablónu, ale niektoré veci sa nedajú nalinajkovať. Spolupráca je dobrá, Krsto aj Ramadan sú inteligentní futbalisti a stredopoliari nám tam sypú lopty, takže si nejako vždy vyhovieme. Kde ma budú potrebovať tréner a mužstvo, tam budem nastupovať. V Dunajskej Strede sa cítim dobre, musím sa poďakovať chalanom a trénerom, že ma takto privítali. Som tu síce krátko, ale už sa cítim ako doma. Ďakujem aj fanúšikom, že ma takto privítali, už ako súper som tu vždy cítil skvelú atmosféru. Teraz som domáci ja, sú to moji fanúšikovia, som za to veľmi rád a ďakujem im,“ dodal útočník s číslom 46 na chrbte, ktorý v dvoch zápasoch od svojho príchodu odohral dokopy 78 minút.

Utorňajšie stretnutie zavŕšilo prípravné obdobie, najbližšie nastúpime už v ostrom súboji. Budúci štvrtok 13. júla nás čaká úvodné vystúpenie v EKL, v ktorom privítame bronzový tím gruzínskej najvyššej súťaže. „O Dila Gori viem zatiaľ len málo, lebo sme sa o nich ešte nebavili. Koncentrovali sme sa na súboj proti Rapidu, ale teraz sa už budeme naplno pripravovať na najbližšieho súpera. Viem, že Žilina s nimi postúpila, dokonca som tie zápasy aj sledoval. Samozrejme, dostaneme informácie o súperovi, ale bude to hlavne o nás. Odkedy zrušili výhodu gólu na ihrisku súpera je jedno, či začíname doma alebo vonku. Dôležitý je celý dvojzápas a to, kto z neho vyjde ako víťaz.“

Matej Trusa je rodákom z Michaloviec a odchovancom Zemplína, preto jeho myšlienky smerujú už aj k prvému ligovému kolu. V posledný júlový víkend v ňom totiž nastúpime práve na pôde jeho materského klubu. „Teším sa na prvý zápas ligovej sezóny, keď zavítame do Michaloviec. Podľa mňa sa tešia aj bývalí spoluhráči, ktorí ma možno trošku pokopú. A možno aj ja ich,“ hovorí s úsmevom mladý útočník, ktorý má v našej najvyššej súťaži na konte 61 štartov a 13 gólov. Počas pôsobenia v Plzni a Hradci Králové pridal aj 22 zápasov a 2 góly v českej prvej lige.