Aktuality

Na ceste do Gruzínska

Na ceste do Gruzínska

A-TÍM
|
Aktuality
| st 19.7.2023, Nagy Krisztián
article_bannerarticle_banner

Výprava DAC-u dnes vyrazila na cestu do Gori na odvetu 1. predkola Európskej konferenčnej ligy. Tréner Adrian Guľa zobral so sebou 23-členný hráčsky káder.

Žlto-modrí mali dnes skorý budíček, v MOL Akadémii sa zišli o pol siedmej ráno a po spoločných raňajkách vyrazili autobusom na bratislavské letisko. Odtiaľ naberú smer Tbilisi, pričom do hlavného mesta Gruzínska dopraví mužstvo špeciál, ktorého odlet je plánovaný na 9.00 h. Pristáť na medzinárodnom letisku v Tbilisi by sme mali o 14.45 h miestneho času, t.j. o 12.45 h SELČ (v Gruzínsku je o dve hodiny viac).

Následne čaká výpravu takmer dvojhodinová štreka autobusom do zhruba 100 kilometrov vzdialeného Gori. Mužstvo bude ubytované priamo v piatom najväčšom meste Gruzínska, ktoré má 45-tisíc obyvateľov a je známe najmä ako rodisko Josifa Visarionoviča Stalina.

Večer o pol ôsmej si zverenci trénera Adriana Guľu zatrénujú na štadióne FC Dila Gori s kapacitou 5000 miest, teda v dejisku štvrtkovej odvety. Krátko po tréningu sa pred médiá posadia hlavný tréner s krídelníkom Ammarom Ramadanom, autorom nášho krásneho druhého gólu z minulého týždňa. Predzápasovú tlačovú konferenciu môžete sledovať naživo na našom oficiálnom YouTube kanáli a Facebook profile.

Gori leží uprostred Gruzínska, na sútoku riek Mtkvari a Liakhvi. Teplota v týchto dňoch je tam podobná tej u nás, hýbe sa okolo tridsiatky, vďaka hornatému prostrediu však v noci klesá až na 12-13 stupňov. V čase výkopu štvrtkového zápasu, teda o 21.00 h miestneho času, by sa mala pohybovať tesne nad dvadsiatkou. Podmienky na futbal by teda mali byť ideálne a verme, že nám nebude horúco ani kvôli dianiu na ihrisku.

Tréner Adrian Guľa zobral so sebou nasledovný káder pozostávajúci z troch brankárov a 20 hráčov do poľa: Petráš, Veszelinov, Gyurákovics - Brunetti, Andzouana, Pinto, Risvanis, Urblík, Gruszkowski, Kaša, Mendez, Káčer, Dimun, Szolgai, Kalmár, Riquelme, Vitális, Veselovský, Ramadan, Krstović, Trusa, Gavrić a Záhradník.

Odveta 1. predkola Európskej konferenčnej lige proti bronzovému tímu gruzínskej ligy FC Dila Gori nás čaká vo štvrtok 20. júla o 19.00 h SELČ a sledovať ju môžete aj v priamom prenose na M4 Sport a takisto na VOYO

Bude to už 31. stretnutie DAC-u na európskej pohárovej scéne a po domácom víťazstve 2:1 potrebujeme spraviť rozhodujúci krok na horúcej gruzínskej pôde. Držte palce!