Aktuality

Odštartovala letná príprava

Odštartovala letná príprava

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 9.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
article_banner
article_banner
article_banner

Dnes doobeda sa žlto-modrí zišli na štarte letnej prípravy. Tréner Adrian Guľa privítal na úvod dvadsaťjeden hráčov.

Bez jedného dňa tri týždne trvala letná dovolenka žlto-modrých. Tí sa rozpŕchli po poslednom jarnom kole, v ktorom sme 20. mája porazili Banskú Bystricu 1:0. Dnes doobeda však DAC akadémia opäť ožila, hráči nášho mužstva sa zišli na prvom zraze nového súťažného ročníka.

Prípravu odštartoval príhovor športového riaditeľa Jana Van Daeleho a trénera Adriana Guľu a po absolvovaní mediálnych povinností nasledovalo úvodné testovanie v posilňovni a na ihrisku. Absolvovalo ho 21 hráčov, vrátane dvojice z Győru (Márk Csinger a Norbert Urblík, 19-ročný stopér pochádzajúci zo Šiah) aj Šamorína (Franck Bahi, Bálint Csóka) a takisto 17-ročného Dušana Fančoviča z našej akadémie. Prišiel tiež Enis Fazlagić, ktorému plynie hosťovanie do 30. júna, ale v našom klube pokračovať nebude.

Chýbali Zsolt Kalmár, Nikola Krstović a Ammar Ramadan, ktorí sa vrátia medzi 20. a 22. júnom, po ukončení reprezentačných povinností. Od zajtra bude v národnom tíme aj Yhoan Andzouana a v nedeľu sa k výberu Slovenska do 21 rokov pripoja Dominik Veselovský s Damiánom Kachútom.

Ako je známe, klub po skončení minulej sezóny opustili Ricardo Ferreira, Ahmet Muhamedbegovic, Cesar Blackman, Eric Davis, Enis Fazlagić, Sebastian Nebyla a Dominik Kružliak.

V MOL Akadémii dnes nechýbal ani Željko Gavrić, avšak vstupné testy sa ho netýkali. Srbského futbalistu čakajú ďalšie lekárske prehliadky a otázka jeho zotrvania u nás je stále otvorená.

S A-mužstvom sa budú neskôr pripravovať aj ďalší naši kmeňoví hráči Zoran Záhradník, Milan Vitális a Máté Szolgai, ktorí sa pripoja po ukončení reprezentačných zrazov.

„Intenzívne pracujeme na posilnení každej formácie, avšak pre rôzne objektívne príčiny, ako dovolenky či asociačný termín, bolo náročné dostať hráčov na lekárske prehliadky. Verím však, že v priebehu pár dní oznámime prvé príchody. Hľadáme brankára, stopérov, stredopoliarov aj krídelníkov, a takisto potrebujeme posilniť útok. Pri ich výbere vychádzame z poznatkov z minulej sezóny a cieľov pre tú ďalšiu, kde chcem byť úspešní nielen v lige, ale aj v domácom a európskom pohári. Pokračujeme aj v rokovaniach s Ferencvárosom ohľadom Gavrića so Szánthóm,“ poznamenal Jan Van Daele. Športový riaditeľ klubu následne doložil: „Kostra z dvanásť-trinásť kľúčových hráčov je daná, potrebujeme ešte šesť až osem kvalitných futbalistov, aby sme boli konkurencieschopní.“

„Gro prípravy bude prebiehať doma, pretože máme špičkové podmienky, ktoré by sme veľmi ťažko hľadali niekde na sústredení. Dnes a zajtra hráči pod dohľadom kondičných trénerov a fyzioterapeutov absolvujú testy na rýchlosť, silu a vytrvalosť. V nedeľu bude voľný deň a od pondelka sa zameriame viac na technicko-taktickú a kondičnú stránku, čo je veľmi dôležité v tejto časti prípravného obdobia,“ vyhlásil tréner Adrian Guľa. Úvod prípravy poznačila skutočnosť, že viacero hráčov absolvuje reprezentačný zraz. „Prvé dni sú preto špecifické, ale treba to akceptovať. Na druhej strane je dobré, že sú chalani v plnom zaťažení. Máme pred sebou veľké výzvy a ciele, ktoré, verím, pomôžu chlapcom prepnúť z reprezentačného módu späť na klubové povinnosti. Účasť v reprezentácii im môže pomôcť, lebo každý by mal pracovať aj pre svoju krajinu, ak na to má svoju kvalitu.“

Hráči na prvom tréningu 9.6.2023: Petráš, Veszelinov, Trnovský - Pinto, Kachút, Brunetti, Risvanis, Csinger, Fančovič, Bahi, Urblík, Mendez, Dimun, Riquelme, Káčer, Veselovský, Leginus, Niarchos, Csóka, Andzouana, Fazlagić

Chýbali: Kalmár, Krstović, Ramadan - reprezentačné povinnosti

Program letnej prípravy DAC 1904:
9. júna, piatok, 9.45 h: začiatok prípravy, DAC akadémia
17. júna, sobota, 11.00 h: DAC 1904 - FK Pohronie (DAC akadémia)
24. júna, sobota: DAC 1904 - Zbrojovka Brno (Mierovo)
28. júna, streda: DAC 1904 - Rapid Bukurešť (DAC akadémia
1. júla, sobota: súper v štádiu riešenia
4. júla, utorok: DAC 1904 - Rapid Viedeň (MOL Aréna)