Rozhovor

Samuel Petráš: Do odvety s chladnými hlavami

Samuel Petráš: Do odvety s chladnými hlavami

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 16.7.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő, Fekete Nándor
article_banner
article_banner
article_banner

„O tom je Európa, aj takýmito skúsenosťami si musíme prejsť. Podľa mňa máme výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou.“ Samuel Petráš zhodnotil svoj prvý pohárový zápas v našom drese.

„Z našej strany tam bolo viac nervozity, ako v prípravných zápasoch, čo je v pohárovej Európe prirodzené. Prvý súťažný zápas sezóny je vždy taký, potrebujete sa dostať do tempa. Myslím si, že najbližšie to bude lepšie. Súper hral presne tak, ako sme ich videli na videu. Vedeli sme, že pokiaľ budeme pomalí a nedôrazní pri dostupovaní hlavne ich kapitána, tak môžeme mať veľký problém dostať ich pod tlak, získavať loptu a vytvárať si šance. Máme týždeň na to, aby sme si súpera ešte lepšie naštudovali a boli precíznejší vo finálnej fáze,“ skonštatoval po štvrtkovom prvom zápase 1. predkola EKL proti Dila Gori (2:1) brankár DAC-u Samuel Petráš.

Pre 24-ročného žilinského odchovanca to bol prvý pohárový zápas v našich farbách, inkasoval v ňom raz. V 43. min ho z ostrého uhla prekonal ukrajinský útočník Mykola Kovtaljuk. „Akcia sa začala prienikovou prihrávkou, pri ktorej sme nezachytili pohyb. Brunetti chcel vystaviť súpera do ofsajdu, čo ale nevyšlo. Útočník sa snažil vystreliť. To bolo jediné, čo mohol spraviť, a na našu smolu sa lopta od mojej ruky odrazila smerom do brány a nie von. Snažil som zväčšiť objem môjho tela, čakal som razantnú strelu. Trafil ma priamo pod ruku, lopta sa potom nešťastne točila do brány,“ opísal inkriminovaný moment. Okrem gólu čelil ešte dvom priamym strelám, najmä pri druhom sa poriadne zapotil. V nadstavenom čase všetkých na štadióne vystrašil rýchlonohý krídelník Gruzíncov Gale. „Súperov hráč si to pekne hodil okolo našich obrancov, snažil sa trafiť k zadnej žrdi. Som rád, že som to vytlačil. Chvíľu som sa obával, či to bude stačiť, ale nakoniec to bolo aspoň na roh, takže som bol spokojný. Kedy z toho dali gól, bola by to veľká škoda, lebo sme mali dosť šancí na poistenie výsledku.“

„Keď sme nedržali štruktúru a postavenie, nezatvárali sme ich stredopoliarov, vtedy mal súper hru pod kontrolou. Bolo to pre nás niečo nezvyčajné, ale o tom je Európa, aj takýmito skúsenosťami si musíme prejsť. Podľa mňa máme výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou. S väčším náskokom by sme boli ešte pokojnejší, ale zas by sme si možno odvetu urobili ťažšou sami pre seba. Takto sa nič nemení na našom nastavení, že v každom zápase ideme za víťazstvom. Súper bude mať plný štadión, ktorý ich poženie, takže to bude ešte viac vypäté. Do odvety musíme ísť hlavne s chladnými hlavami, aby sme sa nenechali vyprovokovať a nemuseli hrať v oslabení,“ naznačil Samuel Petráš smerom k odvete, ktorá sa odohrá v Gori budúci štvrtok večer.

article_bannerarticle_banner